Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki rúghatnak e ezért iskolámbó...

Ki rúghatnak e ezért iskolámból, feljelenthet e a tanár?

Figyelt kérdés

Múlt héten történt az incidens, van egy facebookos osztály csoportunk, ahova szoktunk feltenni dolgokat, van hogy vicces képeket, van hogy tan anyag. Az egyik tanárunkkal kapcsolatban volt egy kép amit az osztály társam tett ki : "itt van a xy unokahuga aki 497 pontot ért el az érettségin", természetesen vicc volt a dolog mivel a képen egy félelmetes nagy szemöldökű ember volt.Kommenteltünk többen is én leszedtem egy képet a tanár facebookjárol és rávágtam az ember fejét egy mellette lévőre nyilván valóan látszik, "írván még közös képük is van" A tanár egyik óra után mondta, hogy töltsünk fel valamit a csoportba az iskolai "osztály termi laptopon", és meglátta a képet teljesen kiakadt, a barátomnak azt mondta hogy szarrá verethetné, de inkább kirúgatja, meg hogy férgek vagyunk illetve szidott minket. Amellett, hogy ez a barátunk facebook fiókja volt, ez egy zárt csoport amiben semmi köze, hogy mi miről beszélünk, mégis megnézte, semmilyen becsületsértő dolgot nem írtunk oda, tehát vicc volt az egész. Ő azóta azt mondta hogy polgári pert indít " mert együtt focizik, Pécs legjobb ügyvédével" becsületsértés miatt, és magántanulók leszünk mert kirúgnak.

Mit lehet csinálni ilyenkor, mert igazából semmi jogsértő dolog nem történt (szerintem) !?



2014. febr. 18. 14:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%

Nos ,pert lehet indítani az ügyben hogy csak a hírnevét teszed ezzel tönkre és nevetségessé.

Ez visszaélés más képével mert feltöltéskor nem kértél engedélyt,ezért perelhet,ha az iskolában készült fotót buheráltál az meg az iskolára is tartozik,lehet ebből is ügyet csinálni.Elképzelhető hogy ezért kirúgnak,de legalább tanultál az esetből és máskor nem csinálsz ilyet.

2014. febr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
7%
Nem hiszem, hogy ezért ki tud rúgatni. (gyerekcsínyről van szó) Szerintem nem lesz belőle semmi. De az biztos, hogy elkaszáltátok magatokat előtte. És az a minimum, hogy a képet eltüntetitek és bocsánatot kértek tőle...
2014. febr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
BTK 226.§ 226.§/A 226.§/B
2014. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

A képet töröltük természetesen, már elnézést is kértem tőle.

Ezt a képet ő osztotta meg a saját adatlapján tehát nyilvános, én azzal hogy rávágtam valamit meg feltöltöttem egy titkos csoportba,szerintem bűnt nem követtem el, amellett hogy nem is nyilvánosan tettük.

2014. febr. 18. 14:29
 5/28 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy mennyi idősek vagytok, mert ha megszűnt a tankötelezettségetek, akkor simán kitehetnek. Azt meg ne gondold, hogy zárt csoportban azt írtok és tesztek ki, amit akartok, és ahhoz másnak nincs köze. A személyiségi jogok megsértése zárt csoportban is bűntetendő.
2014. febr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
45%
Most ez egy igazi lecke lesz számodra! :)
2014. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Hát 18 évesek vagyunk végzősök szóval gondolhazod mennyire hiányozna ez most
2014. febr. 18. 14:44
 8/28 anonim ***** válasza:
44%
Ezért kell mindent átgondolni mielőtt valamit csinálsz!
2014. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Tudom.. De ez egy vicc volt egymás között, senki se gondolta hogy kiderülhet. Mindenki nevetett a dolgon egyébként és kicsinyesnek tartják hogy ebből ekkora ügyet csinál.
2014. febr. 18. 14:57
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
mi sulinkban 2 lányt azért küldtek el mert facebookon ócsároltak 1 tanárt.
2014. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!