Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miket tehet meg az, akinek...

Miket tehet meg az, akinek 1/6 tulajdonrésze van az ingatlanban, amiben én lakom?

Figyelt kérdés
vagy pl. ha neki tartozása van, azt behajthatják az ingatlanban lévő ingóságokon?
2014. jún. 25. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a Te ingóságaid és ő nem lakik ott, akkor azokat nem foglalhatják le, de a tulajdonrésze erejéig jelzálogot tehetnek az 1/6 részre és akár el is árverezhetik azt, illetve szabadon ő is eladhajta. Emellett tulajdoni hányada erejéig megilletik őt a tulajdoni jogok, azaz a használat és a hasznok szedésének a joga.


Nem jó egy ilyen helyzet, szerencsésebb lenne inkább megvenni tőle az 1/6-od részt.

2014. jún. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

sajnos egyenlőre nem megoldható, mert eltűnt ez a személy, korábban pedig igencsak kétes ügyekbe keveredett.


Majd megkérdezünk ügyvédet is, csak először itt kíváncsiskodom.


Csak azt nem hajthatják be, amit én számlával igazolni tudok, hogy én vettem?

És az, hogy a bank elárverezi az ő részét?? Van aki megvesz egy idegentől 1/6-od részt?

2014. jún. 25. 23:38
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Van. Én falusi ház 2/5-ét vettem meg, majd ( jutányos áron ) kivásároltam a maradék 3/5-öt.

Utána eladtam még jobb áron ( amíg ellehetett, most meg az egész falu tele van rá"C" kategóriás emberekkel ).

2014. jún. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát ez a mi részünkről nem hangzik jól.
2014. jún. 26. 00:00
 5/9 A kérdező kommentje:

és ha ő el akarja foglalni az őt megillető hányadát, de én számlával igazolom, hogy én újítottam fel mindent a házban, akkor ő használhatja az általam kibővített területet?


Vagy ha most ér 6 milliót a ház, én felújítom, és érni fog 15 milliót, akkor ő minek az 1/6-át birtokolhatja?

2014. jún. 26. 00:04
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Kérhet az 1/6-ért járó bérleti díjat.

2. E indíthatja a közös vagyon megszüntetésére a jogi procedúrát aminek a végen , ha nincs egyességt, akkor a közös vagyok kényszer árverését kezdeményezheti a biróság.

2014. jún. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"sajnos egyenlőre nem megoldható, mert eltűnt ez a személy"


Akkor birtokold el a részét.

2014. jún. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

""sajnos egyenlőre nem megoldható, mert eltűnt ez a személy"


Akkor birtokold el a részét."


10 évi "eltűnés" kellene hozzá a hatályos polgári törvény elbirtoklásról szóló cikkelye szerint.

2014. jún. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod számlákkal igazolni a felújítást? Ha igen, akkor kérheted a tulajdoni hányadod növelését, mivel értéket növeltél.
2014. jún. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!