Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adott egy ingatlan (ház,...

Adott egy ingatlan (ház, telekkel) aminek 3 tulajdonosa van. A 3 tulajból csak az egyik tartózkodik az ingatlanban, a másik kettő nem. A bent tartózkodótól, a másik két tulajdonos kérhet valamilyen úton lakbért? Csak peres úton lehetséges?

Figyelt kérdés
Haszonélvező nincs, a telken és a rajta lévő ingatlanon 3 tulajdonos osztozik 1/3 ; 1/3; 1/3 arányban.

2014. ápr. 19. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Polgári peren biztos lehet valami állagromlásra hivatkozni, de ha fizeti a rezsit akkor igazából mást nem lehet rajta követelni. Övé is a ház, arról meg nem beszélve, ha egy házat nem laknak akkor romlik a legjobban.


Lakbért nem lehet kérni tőle, mert az ő tulajdona is. A belső helyiségek meg nincsenek megosztva, így nem lehet azt mondani, hogy a másik 2 részét is használja. Itt minden egyes tégla közös, nincs megosztva. Akkor lehetne tőle követelni, ha megegyeznétek, hogy kihez melyik rész tartozik - amit szerintem nem is lehet létrehozni hivatalosan, mivel a ház belső részeit nem lehet külön helyrajzi számra iktatni, hogy meg legyen osztva -.


CSak is az ő használatából keletkező romlást lehet rajta követelni, annak is csak az 1/3-at 1/3-ad részét.

2014. ápr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Peres úton se kérhetsz tőle lakbért ha övé az 1/3-ad rész.

Megoldás : El kell adni a lakást,és nincs probléma.

2014. ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy feljebb írták, érdemes lenne eladni, bár ahhoz meg mind3 fél hozzájárulása kell.

Szóval ez egy nagyon rossz helyzet.

2014. ápr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Állagromlás okán kártérítésre, csak szándékos rongálás esetén követelhettek bármit is. Viszont, ha tényleg bekövetkezik az állagromlás, akkor annak felújítási költségeit a tulajdonosok állják, függetlenül attól, hogy lakják-e.

Lakbérhez hasonló többlethasználati díjat akkor kérhettek, ha tulajdoni igénnyel fellépve ti is használni akarnátok az ingatlant, de ezt nem engedi. (ez nem áll fenn)

Ingatlant is meg lehet részben osztani (közös megegyezés alapján) pl (ingatlantól függően) igényt tartotok egy-egy külön szobára, míg a többi közös..., viszont ilyen esetben már arányosan viselni kell a terheket.


Ingatlan eladása nem mindig a legszerencsésebb ötlet. Évekig kereshettek vevőt, miközben csak a költségek nőnek. Vita esetén jön a kényszerárverezés, melyen jóval ár alatt kerülhet értékesítésre.

Egyik lehetőség volna még, hogy kiadjátok közösen bérletbe, a hasznon pedig osztoztok.

2014. ápr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. ápr. 19. 20:52
 6/7 anonim válasza:
A jelen helyzetben ún. többlethasználati díjat lehet követelni, ill. a közös tulajdon megszüntetését is lehet kezdeményezni. Mindkét körben lehet peren kívüli megállapodást kötni, de mindkettő érdekében igénybe lehet venni bírósági utat is.
2014. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gerogsad válasza:
Kriszta te vagy az ?
2014. ápr. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!