Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha saját kezemmel írok egy...

Ha saját kezemmel írok egy "szerződés félét", de tanú nincs, és én aláírom a végén, akkor az teljes bizonyító erejű magánokirat, ami a bíróságon felhasználható később?

Figyelt kérdés
Egy ügyben, amire most nem térnék ki hogy miről, szeretnék írni egy ilyesfélét ami a párom és köztem jön létre, hogy a párom védve legyen ezáltal általam. Lehetséges ez?
2014. jún. 26. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázzunk valamit: egy szerződés két fél egybehangzó akaratnyilvánítása, ergo te egyedül nem tudsz szerződést kötni, azt két félnek kell kötnie. Mivel két fél esetében nyilvánvalóan nem tudja mindkét fél saját kezűleg írni és aláírni, így oda mindenképpen kell tanú.


Nyilatkozatot tehetsz így, igen. Ha végig saját kezűleg írod és aláírod, akkor az teljes bizonyítóerejű magánokirat, ami felhasználható minden olyan esetben, amikor a jognyilatkozat nincsen ennél szigorúbb (közokirati) formához kötve.

2014. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából annyira szeretem a páromat, hogy ez egy nyilatkozat féle lenen inkább hogy ha később elválnak útjaink ami rá rossz fényt vetne, akkor ne rohanjak a bíróságra egyből.
2014. jún. 26. 20:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Számomra teljesen értelmezhetetlen, amit írsz.
2014. jún. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy vele egyedül.
2014. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek és 3-nak: számomra is teljesen ködös,sötét, homályos, képlékeny és értelmezhetetlen.
2014. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!