Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ma mennyire élnek a pszichiátr...

Ma mennyire élnek a pszichiátria eszközével nálunk, ha vkit el akarnak lehetetleníteni? Működik jók ez a gépezet a mai Magyarországon?

Figyelt kérdés

A "régieknek" nem kell túlmagyaráznom, milyen tökéletes eszköz volt a "renitensek" és politikai ellenzékiek félreállítására.


De ma mennyire működőképes ebben az országban ez a módszer?


Mondok egy életszerű példát:

X és Y perben állnak, bírósági ügy van folyamatban, melyek közül az alperes Y orvos, és nem is egy túl nagy helyről van szó, azaz mindenki ismer mindenkit.

Y érzi, hogy igen csak vesztésre áll, ezért megereszt a pszichiáter haverjának egy telefont, hogy "Józsikám, csináljátok már ki ezt a parasztot, mert túl sokat kellemetlenkedik nekem, és a végén még 10 millát kell fizetnem, ha megnyeri a pert". A cél: legyen szavahihetetlen, legyen valami olyan pszichiátriai diagnózis, ami kellően súlyos ahhoz, hogy arra lehessen fogni, hogy felperes X zagyvaságokat beszél.


Mindezt mennyire könnyen lehet megtenni? Elég egy pszichiátriai vélemény, és onnantól kezdve elásva X felperes, hiszen ha iü. szakértőt is rendelnek ki, az nyilván nem fog a kollégájának ellentmondó szakvéleményt kiállítani (látjuk, mennyire nagy a szakmán belüli összetartás).

Arról nem beszélve, hogy csak egyszer süssenek rá valakire egy pszichiátriai diagnózist, az életben többet nem tudja lemosni magáról, nem lesz olyan pszichiáter, aki kimondja, hogy márpedig nincs arról szó.


Tehát?

Esetleg szakmabeliek véleménye és érintettek tapasztalata erről?



2014. jún. 28. 11:30
 1/5 anonim válasza:
Semennyire. Nem lehet úgy védekezni, hogy a másik "zagyvaságokat" beszél, ha amúgy bizonyítani tudja az állításait. Esetleg a felperes cselekvőképessége - és így perindítási képessége - lehet kérdés tárgya, de azt másik eljárás keretében bírálnák el, ráadásul Y nem is jogosult gondnokság alá helyezési pert indítani.
2014. jún. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze, ez egyértelmű. de azt is tudod nyilván, hogy a nagy magyar összefonódásban kemény 2 másodpercbe telik megbeszélnie a kollégájával, hogy "ugyan tegyen már vmit", persze formailag aztán úgy néz ki, h az érintettnek semmi köze hozzá.


(Tudod, az a nagy gond, h egy egészen hasonló esetnek magam is tanúja voltam, ezért nem képzelgek, hanem pontosan láttam, mennyire könnyű ellehetetleníteni vkit, ha ez éppen olyan ember érdekében áll, aki tehet is ez ügyben.)

2014. jún. 29. 08:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Tanúsíthatom, van visszaélés. Útjában álltam bizonyos rokonoknak, és mint kiderült számomra, elintézték, hogy bekerüljek. Persze akkor nem tudtam, miért visznek, és ki intézte ezt. Viszonylag szerencsém volt, és az első ledöbbenés után lassan rájöttem, mi zajlik valójában, hát ne tudjátok meg, milyen, amikor kételkedtek magatokban, az épelméjűségeteket tekintve, stb. Mivel "jól" viselkedtem, kikerültem, és beszüntették a visszarendeléseket (látszat)beszélgetésre-ellenőrzésre.
2020. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

akkor te még nagyon szerencsés vagy.

ismertem olyat, akit sajnos bedarált a rendszer gond nélkül, és ma már gyámság alatt van, egy 3 diplomás, tök normális ember, csak amolyan nagyhalak útját keresztezte, és ez lett a sorsa. ő se értette mi történik vele, na de egyszer csak azzal találta szemben magát, h a TÁVOLLÉTÉBEN még iü. szakvéleményt is készítettek arról, h ő valójában mennyire agresszív és dühöng, rohamai vannak és késsel kergeti az utcán az embereket, és SOS kényszergyógykezelés szükséges. mindezt utólag tudta csak meg, amikor már késő volt, és mivel a szálak magasra vezettek, tök mindegy, mivel védekezett ... a szavainak nem volt súlya, épp ez volt a céljuk ugye, h "csak egy pszich beteg". igen nagy gáz lett volna, ha komolyan veszik a szavait, mivel fejesek bűncselekményeinek kiderülése volt a tét.


nos őt tehát sikerült eltenni az útból, Téged nem. akkor már csak a %-os megoszlás érdekelne.

2020. febr. 15. 07:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Ennek nem lenne szabad így történnie, hogy végre valaki kiáll az igazság mellett, és így ellehetetlenítik, ahogy leírtad.


Valóban még szerencsésen megúsztam, ahhoz képest, hogy járhattam volna... A pszichiátrián  a szobában az ágyak fele üresen állt, tehát nemhogy nem volt tele a létesítmény, hanem hiány volt "érdeklődésből". Szóval ahogy megismertem szobatársakat, hát meglepődtem, hogy normális emberek, és szintén valami "jóakaró" családtag tetette be őt oda. Meg voltak akik valószínűleg régóta "gyógyszerek" hatása alatt álltak, a tudatosságuk, tudatuk kis részével rendelkezve akkor. Egyik nagy szerencsém volt, hogy ahhoz a pszichiáterhez kerültem, akiben még az emberség is megjelent, tehát ha választhattam volna, őt választom a pszichiáterek közül. Később is volt néhány fordulópont, amikor hajszálon múlt, hogy a jobbik irányban alakult az életem. Ma "gyógyszerek" által lebutítva, egyéb súlyos "mellék"hatásokkal tönkretéve állhatnék itt, de nem így történt... A gyámság lehetősége is megfordult a fejemben, de erre nem volt utalás. 

A rokonok nem nagy halak, de nem gondoltam volna, hogy ilyen gátlástalanok. Félig sikerült eltenniük az útból, mert megfélemlítettek, félig nem, mert  az igazságról nem mondtam le. 

Annyit tudok a szintén betoloncolt szobatársakról, hogy kiengedték őket, persze "minősítést" mindenki kapott, aki bekerült. 

 

Viszont erről senkivel nem tudok beszélni, akinek el mertem mondani, később elszólta magát, amiből tudtam, hogy lenéz emiatt.

Volt, aki régebbóta ismert, és szóba került a pszichiátria, valamennyit fejtegettem, hogy miért káros, miért áltudomány, az illető pedig többek közt azt mondta nekem: Nyugi, te nem kerülsz oda.

2020. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!