Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben meddig marad...

Ilyen esetben meddig marad valaki elmegyógyintézetben?

Figyelt kérdés

Ha valaki gyilkosságot követ el és azt állapítják meg, hogy nem volt beszámítható, mikor ezt tette, akkor elmegyógyintézetbe kerül?

És ha igen, meddig marad ott? Annyi ideig, amíg ki nem kezelik, vagy addig amíg a börtönben is kellene lennie normál esetben? vagy..?


(Most láttam a Viharsziget című filmet, így merült fel bennem ez a kérdés)



2012. máj. 1. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
ne nezz tobb filmet art nekede
2012. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ha a bíróság kényszergyógykezelésre ítéli akkor "gyógyulásig" de ez az amcsi filmek alapján ugyan jó alternatívája az ottani börtönnek, magyarországon nem feltétlenül :)
2012. máj. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát akár két év múlva kiengedhetik. Ahol lakom, ott volt egy olyan eset, hogy egy ember négyet leszúrt, ebből kettő meghalt. Tudta hogy megteheti, mert diliflepnie van, de nem volt igazán őrült (pl. le tudta fizetni az orvost, hogy kiengedjék - még a gyilkosság előtt).

Két év múlva már ki akarták engedni kényszergyógykezelésről, aztán ha jól tudom, bent tartották még egy évig. Utána ha jól tudom kiengedték, de volt pár hónap próbaideje, amíg Budapesten kellett maradnia, és rendszeresen jelentkezni. Akkor szívrohamban meghalt, aminek sok ember örült a faluban, mert nem várták vissza...

2012. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!