Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az mennyire szabályos, hogy a...

Az mennyire szabályos, hogy a munkáltató 1 évben összesen 1 hét szabadságot enged meg? Az illető jutalékos bérezésben részesül (ingatlanos), ha nem ad el semmit, akkor nem kap semmi pénzt, a TB-jét pedig egyébként sem fizetik.

Figyelt kérdés

2014. jún. 30. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk így első hallásra semennyire.

Az oké, hogy járulékos a fizetése, de valami minimális fix bér kell hogy legyen. Illetve az, hogy nem fizetik a TB-jét az hogy lehet? Be sem vagy jelentve?

2014. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem, nincs bejelentve az illető. Nem kap semmilyen fix bért. Csak akkor kap pénzt, ha elad egy ingatlant. Az ingatlan árának 5%-át megkapja az iroda, és őt ebből 30% illeti meg.


Én sem értem pontosan, hogy ez hogy lehet. Így el lehet egyáltalán számolni ezzel a pénzzel, lehet adózni?

2014. jún. 30. 12:25
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Hát ha be sincs jelentve akkor miről beszélünk? Akkor jogilag nem is dolgozik ott, még szép hogy nem fizetik a TB-jét. Ez így egyszerűen fekete munka. Szabadságról meg nincs értelme beszélni.
2014. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Rengeteg ingatlaniroda működik így, őrület ahogy a dolgozóikkal bánnak
2014. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!


Igen, eléggé kizsigerelik az embert. Odacsábítják őket, aztán a többség soha nemfog semmit eladni, és beleőrül. Egész nap dolgozni kell, de semmi eredménye.


Az illető még 2 hónapot le fog ott húzni, mert ha nem, akkor kifizettetik vele a képzés díját (50.000 huf).


Nagyon ki van, és az idegeire megy már. Csak azt nem értem, hogy hogyan hajthatnák be rajta a képzés díját, ha be sincs jelentve?

2014. jún. 30. 12:44
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Hát elméletileg sehogy. De lehet, hogy valami kölcsön szerződést írattak alá.


Ha lenne munkaszerződése és abba beleírták volna, hogy elküldjök tanfolyamra, cserébe X hónapot itt dolgozik, ha meg nem akkor visszafizet Y forintot. Ezt így el tudom képzelni. De ha semmi papír nincs akkor max csak követelőzik a tulaj.

2014. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Az illető bármikor ott tudja hagyni a helyet, nem fogják behajtani rajta a 'tanfolyam' díját, mert illegális lenne és ezt az ingatlaniroda is nagyon jól tudja, az illető nyugodtan elküldheti őket a p*csába, nem lesz belőle semmi problémája, én is megtettem, sokan mások is megteszik.
2014. jún. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
98%
Hát ezek után kétlem, hogy munkaviszonyról lenne szó egyáltalán, valószínűbb valamilyen megbízásos jogviszony, ott meg nem is létezik fizetett szabadság, hiszen elméletben a megbízotton múlik, mettől meddig vállalja el a munkát.
2014. jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2014. jún. 30. 13:15
 10/10 BlackSword ***** válasza:
Megbízásos a jogviszony???
2014. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!