Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A névváltoztatás állampolgársá...

A névváltoztatás állampolgárság, vagy lakcím kérdése?

Figyelt kérdés

Nekem magyar állampolgárságom van. De mindig is terveztem azt, hogy Horvátországba költözök (mert lenne is munka). Viszont a névnél ez hogy van?

Szívesen lehorvátosítanám a nevemet, mert le lehet (vezetéknév Nagy, tehát Veliković), de ezt nyugodtan megcsinálhatom, vagy nem lehet, mert magyar állampolgár vagyok?


Meg lehet ezt csinálni akkor is, ha nem vagyok horvát állampolgár? Hogy van ez?


És legfőképpen mennyibe kerül?



2014. júl. 3. 12:10
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
(teljes név lehorvátosítása, tehát kereszt és vezetéknév)
2014. júl. 3. 12:11
 2/17 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy nagyon indokolt esetben engedik Mo.n a névváltoztatást. Milyen indok jó ehhez?
2014. júl. 3. 12:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel magyar állampolgár vagy, csak Magyarországon változtathatsz nevet.

De csak magyar nevet lehet felvenni, ha van horvát felmenőd akkor talán engedélyezik, de amúgy csak magyar neveket.

2014. júl. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
a keresztnevem benne van a magyar engedélyezett neveknél, de a vezetéknév?
2014. júl. 3. 12:18
 5/17 anonim ***** válasza:
Indokolnod kell lehet, hogy engedik, de nem biztos. Ha horvát állampolgárságot szereznél, ott ezzel együtt megváltoztathatnád a neved, ez gyakori.
2014. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ez oké, de állampolgárság előtt ezt nem lehet? Csak azért kérdezem, mert vhogy nincs kedvem erre még 5-6 évet várni.
2014. júl. 3. 12:25
 7/17 anonim ***** válasza:
Azt írtuk, hogy nyomós érv kell. Felmenőid származása vagy korábban ezt a nevet használták. Indok nélkül, mert szeretném, az nem megy.
2014. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És az az indok, hogy Horvátországban fogok lakni, és igényelni fogom az állampolgárságot nem jó? A felmenőimet nem tudnám bizonyítani, mégha ezt is mondanám. (pedig sztem nem viselték a nevet)
2014. júl. 3. 12:40
 9/17 anonim ***** válasza:
40%

Előbb legyél horvát állampolgár, aztán pölyhösködj!

Ha nem tetszik a magyar neved, akkor náluk érdeklődj, oda akarsz tartozni , nem?

2014. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nekm kell leosztani, ez csak egy név, és nem hovatartozás kérdése.
2014. júl. 3. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!