Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megszüntethetem ezt a szerződé...

Megszüntethetem ezt a szerződést, vagy nem?

Figyelt kérdés
Egy 'szolgáltatónál' két éve van vezetékes telefon+internet előfizetésünk, annak idején egyéves hűségnyilatkozatot írtunk alá. 2009-ben csomagváltást kezdeményeztünk, amely során félretájékoztattak minket, ugyanis a beigért dupla sávszélesség helyett még mindig az eredeti sávszélt kapjuk, valamint az ár sem annyi, amennyit megbeszéltünk, hanem több. A csomagváltáskor a szolgáltató hálózati hibája miatt nem írtunk alá egyből szerződést, hanem két példányt kiküldtek postán, hogy az egyiket vigyük be nekik. A szolgáltatás továbbra is egyenértékű a régivel, a szolgáltató rendszere szerint mégis az új szolgáltatás aktív jelenleg, a fizetendő összeg pedig jóval több, mint amiről szó volt. Felbontható a szerződés anyagi következmények nélkül, vagy nem? Mint már mondtam, a csomagváltáskor semmit nem írtunk alá, a régi hűségidő pedig már letelt. Mit javasoltok?
2010. jan. 7. 02:41
 1/6 anonim ***** válasza:

T-com/home ? :)


Ha papírokkal tudod bizonyítani, hogy nem tartották be az igéretüket (akár e-mailban elismerik neked céges címről), akkor igen.

2010. jan. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Felbontható, persze.


A sávszélességre egy tipp:

húzd ki a modemet a konnektorból, majd dugd vissza!

2010. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

irány a fogyasztóvédelem, mutassátok meg nekik a szerződést, ők kimennek, lemérik h tényéleg mennyi az annyi, aztán jól megsz*pazját a szolgáltatót..


persze választhatód azt is, hogy bemész a szolgáltatóhoz és ráborítod az asztalt, de nemsokra mész vele sztem..

2010. jan. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem inkább Fibernet-gyanúsnak hangzik. :|


És pereskedés is kinézhet belőle.


Sajnos a hatóság egyedi esetekkel már nem foglalkozik, csak ha valami tömegesen fordul elő, arra reagálnak.


A sávszélesség pedig egy lehetőség, nekem is 3 van 16 helyett, mert "annyi a műszaki lehetőség". Akárhányszor feltekerik, mindig elkezd szakadozni, a vége pedig mindig az, hogy ide kell visszavenni, mert itt stabil. A csomagra érvényes minimumot (apró betűs rész az általános szerződési feltételekben) ez is teljesíti.


Bármit is teszel, először hivatalos formában jelezni kell a problémáidat a szolgáltatónál. Írásban, aláíratva, hogy átvették, vagy ha erre nem hajlandóak (amit elvileg kizárt, de a gyakorlatban már láttunk ilyet), tértivevényesen feladva, vagy az irat átadását tanúval igazolva. (Ismerős, kolléga, lehetőleg nem családtag.)


Ha ez a lépés hiányzik, akkor később mondhatják, hogy nem is tudtak a problémáról, miért nem szóltál???


Ezzel együtt a szerződést nyilván fel kell bontani, csak odafigyelve a részletekre, mert különben ők lesznek a nyerő pozícióban.

2010. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A sztori a sávszéllel annyi, hogy eddig egy mega volt a sávszél, és jött kb egy megás sebességgel, most elvileg kétmegás van, de jó, ha 5-600 kilobájtos átvitelt mérek... A hibára többször felhívtuk a szolg. figyelmét, de nem tettek semmit, azt mondták mindig, hogy kijavítják, de sosem lett jobb. Kerestük őket e-mailben, telefonon, személyesen az ügyfélszolg. irodában, mindenhol azt mondták, hogy kijavítják.
2010. jan. 7. 16:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani: a szolgáltató hálózatát használó előfizetők akár 25 megás csomagot is használhatnak, mindenkinél megy az a sávszél, amit 'garantált sávszélként' emleget a szolgáltató, csak nálam nem. De technikailag igenis elbírná a hálózat.
2010. jan. 7. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!