Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kaphatott engedélyt a...

Hogyan kaphatott engedélyt a haszonélvező panzió létesítésére, ha engem mint tulajdonost meg sem kérdeztek?

Figyelt kérdés

Van egy házam és a volt párom a haszonélvező.Lassan 2 éve elköltöztem (2 kiskorú gyerekkel),de még oda vagyunk állandóra bejelentkezve!Volt párom megvette a szomszéd házat,ott lakik,de az én ingatlanomból panziót csinált.

Gyerektartási perünket még mindig nem zárták le(2éve)

Hogyan lehetséges,hogy nem köteles nekem kulcsot adni az ingatlanomhoz?

Van egy házam amibe be sem tehetem a lábam,de idegenek használják,mivel panziót csinált belőle???


2010. jan. 8. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál. Kulcsot nem köteles adni neked, sőt, ha te laknál az ingatlanban, mint tulajdonos, még neked lenne kötelességed kulcsot adni.

Ez a panziót csinált belőle "mit jelent pontosan"?


Amúgy igen, van egy házat, amelyet az használ, akinek a haszonélvező ezt megengedi: hozzáteszem, kizárva nem vagy. Ugyanolyan feltételekkel, mint amit bárki más számára ad a haszonélvező az ingatlan használatára, te mint tulajdonos is igénybe veheted az ingatlant.

2010. jan. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a haszonélvező él,ő jogosult annak hasznára és a terhek viselésére.Azt enged be a házba,akit akar,azt tesz a házzal amit akar,feltéve,hogy nem teszi tökre az ingatlant.A tulajdonosnak semmi beleszólása nincs.A haszon élvezeti jog erősebb a tulajdonjognál.
2010. jan. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt komolyan mondod?

Egy fillért nem fizetett azért az ingatlanért,megkapta a haszonélvezeti jogot (mert egy hülye eszetlen kislány voltam)most meg panziót csinált belőle,bezsebeli a pénzt,Én meg ki vagyok túrva és még meg sem kérdezi az önkormányzat,hogy egyáltalán engedélyezem-e a panziót????

Csak úgy kiadják az engedélyeket????????

Mikor megkapta a haszonélvezetet,azt mondta az ügyvéd,hogy akármi történik a házon,(ha egy cserepet akar kicserélni)mindenről meg kell kérdeznie,hogy engedélyezem-e!!!!

Most akkor mi van???????

2010. jan. 8. 19:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Hazudott vagy tévedett az ügyvéded. Van ilyen, de igencsak ráb@sztál.

Egyébként én ilyenről még nem hallottam, durva egy sztori :)

2010. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!