Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez zaklatásnak minősül?...

Ez zaklatásnak minősül? Kérjek-e segítséget és ha igen, kitől?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Az egyik fiú osztálytársammal mindig is elég sok gond volt, mert gyerekkori traumái voltak és nem teljesen beszámítható ebből kifolyólag. Mindenki kerüli, de nekem sajnos egy iskolai szakkör miatt (ahol csak öten voltunk, azóta már megszűnt)beszélgetnem kellett vele elég gyakran. Pár hónap után az ex barátnőjével megüzente nekem, hogy szerelmes belém. Én egyből finoman elmondtam neki, hogy lehetünk barátok, de másról a részemről szó se lehet. Ezt követően állandóan követett és figyelt, még a mosdóba se tudtam kimenni nélküle. Az iskolában és az iskolán kívül is ajándékokat küldözgetett nekem, amikről biztosan tudom, hogy mindet lopta. Ezt egy pár heten belül megelégeltem és a barátnőimmel közösen kerülni kezdtük. Ekkor viszont egyből meglátszott rajta, hogy teljesen magába fordult, és rengeteg több oldalas sms-t küldött, amikben azt ecsetelte, hogy milyen álszent, jellemtelen ember vagyok, és ő mennyire megbántva érzi magát. Emellett állandóan hívott tanórákon, este és hajnalban is. Az iskolában a diákok előtt megpróbált lehordani mindenfélének.

Még mindig van hogy követ és hívogat(rejtett számokról, és más-más telefonokról). Viszont most, mivel nyári szünet van, nem nagyon tud mit kezdeni.

Pár nappal ezelőtt összefutottam az ex barátnőjével, akivel néha találkozgatnak és ő mondta, hogy állandóan rólam beszél neki, és azt mondja, még nem végzett velem.

Valaki tudna tanácsot adni, hogy ilyen helyzetben mit érdemes tenni? Arra gondolok, hogy hiába szólnék bárkinek is, a korom miatt nem vennének egészen komolyan, és azt mondanák, hogy ez csak amiatt van, mert kamaszok vagyunk, és hamarosan elmúlik. Esetleg lehet, hogy csak én túlzom el az egészet?



2014. júl. 28. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem túlzod el, beszélj a szüleiddel, vagy szólj a randőrségnek (egy próbát megér), utálom az ilyen kis férgeket, megverném. Egyébként a legjobb lenne ha szüleiddel beszélnél, vagy a csávó szüleivel.
2014. júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez zaklatás. Jelentsd fel a rendőrségen.
2014. júl. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján megvalósul a zaklatás tényállása.

Szülők, ofő, rendőrség.

Most.

2014. júl. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ő sincs még 18 éves, akkor nem sok értelme van.
2014. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lemegyek azt megagyalom ,de utána velem kell randizgatnod!:DD
2014. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!