Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kíneríti a zsarolás fogalmát?

Kíneríti a zsarolás fogalmát?

Figyelt kérdés
Kedves Válaszolók! Röviden a történet! Az ez párom megfenyegetett hogy ha nem vállalom be annak az autó hitelnek a fizetését amit anno x évvel ezekött a nevemre vett meg ( megjegyzem autó sehol, mert "elbizniszelte" Most a bank végrehajtás alá adta az ügyet) akkor bejelenti a Törökbálinti önkormányzatnak hogy MK besorolású övezeti telken lakunk a párommal és a 4 hónapos kisfiunkkal.......és lebontatja a házat mert nem gazdasági épület.. Mindezt a mai nap telefonon közölte velem is meg a párommal....... Az egészhez hozzá tartozik hogy igen Törökbálint Pistály részén a telkek 95%a túl van építve és életvitel szerűen laknak családok.... Ezzel az önkormányzat is tisztában van...... Errő újság cikk is jelent meg. Én sajnos úgy érzem ez igen is zsarolás. Kérném azon válaszát akik jártasak a jogban vagy esetleg hatósági személyek!! Köszönöm a segítséget!
2014. júl. 28. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A jogban, mondhatjuk járatos vagyok, de nem értem a problémádat. Szedjük szét a mondandódat:

1. A te neveden van az autó (ezek szerint a hitel is?).

2. Ha nem készült hangfelvétel, akkor ez semmi esetre sem állná meg a helyét a bíróságon, mint zsarolás.

3. Attól, hogy az újság is foglalkozott ezzel, attól ti még olyan helyen laktok, ami szabálytalan (?)

4. Lebontatni nem olyan egyszerű, mint ahogy ő elképzeli.

2014. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen!!!! Pontosan ezek a pontok így vannak
2014. júl. 28. 22:02
 3/14 anonim ***** válasza:

Nos, akkor a helyzeted nem egyszerű. Van egy autóhiteled, amit fizetned kell (ez alól nem tudsz kibújni). Ha esetleg bejelenti, hogy szabálytalanul túl van építve a telek, akkor további kellemetlenségek elé kell nézned.

De az igazi problémádat még mindig nem értem. Hogy jön itt képbe a zsarolás?

2014. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az autó igen az én nevemen van és a hitel is! Sajnos autó sehol.. Ezt ma közöltem a végrehajtó céggel is. A csavar az egészben hogy az ex párom édesanyja a kezes..... És az a meglátásom hogy pont ezért akar kiszúrni velem... Mert a végrehajtó cég információi szerint az édesanyja ellen már van végrehajtás más cég megbízásából.... Nekem semmi nincs a nevemen. Ráadásul soha nem is használtam au autót mert jogosítványom sincsen. Sajnos hangfelvétel nem készült, az ő szava áll a minenkkel szemben.... Annyi hogy ma volt a Tbálinti épitési osztályon hogy érdeklődjön..... Hogy mi merre hány méter éd a 7 éves közös kisfiunk is vele volt.
2014. júl. 28. 22:08
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha nem fizetem ki a hitelt és az édesanyjához mennek végrehajtani akkor ő feljelent minket az ingatlan miatt a Tbálinti épitési osztályon és akkor kijönnek megvizsgálják hogy túl épített az ingatlan és akkor lebontatják és nem lesz hol laknunk
2014. júl. 28. 22:10
 6/14 A kérdező kommentje:
Még be is vállalnám hogy fizetem a hitelt hisz a bankal lehet egyezkedni..... De nincs autó amire érdemes lenne.... Hisz eltüntette.... Ezért gondoltam hogy az ő felelőtlensége akkor az ő családja édesanyja törlesszen.... Ha lenne autó akkor lenne legalább értelme még ha már közel se ér annyit az autó mint amennyit a bank követel
2014. júl. 28. 22:13
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez kezd egyre bonyolultabb lenni!

Akkor ti milyen jogcímen tartózkodtok ott, ahol jelenleg éltek?

2014. júl. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A párom vette ezt a teljet közel 2 éve. Most néztük meg az adásvételi szerződést és itt gazdasági épület szerepel 35nm es. De ő már úgy vette hogy egy közel 45 nm es házikó van rajta ami nagyon szépen fel van újítva belülről. És volt köré építve egy L alakú terasz amit a párom elkezdett beépíteni könnyü szerkezettel hogy legyen plusz két szoba...... Így kb 70nm lesz a ház...... Teljes felújításban vagyunk szigetelve már az egész le van kívülről.... Belülről is lassan elkezdenénk a gyerekszobákat csinálni.
2014. júl. 28. 22:23
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekem a 11. Kerületben van bejelentett címem a nagyimnál a páromnak Budaörsön a testvére lakásán
2014. júl. 28. 22:24
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen életvitelszerűen itt élünk mert a körülmények megengedik!
2014. júl. 28. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!