Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Biciklizés előtt fogyaszthatok...

Biciklizés előtt fogyaszthatok alkoholt?

Figyelt kérdés

Ha iszom kis sört,meg egy kis pálinkát és megállít a rendőr bácsi akkor milyen büntit kaphatok?


Következő ha ittasan megfog és nem vagyok még 18 akkor mit csinálhat velem?



2014. júl. 30. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Közlekedésre alkalmas állapotban kell lenned. Simán tekerhetsz úgy.
2014. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Igen, de ha átmegyek rajtad, mert elémvágsz, akkor csak magadat okold.
2014. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

1. Köznapi körülménye között nem állít meg. Ha megállít, feltehetően "esemény" előzte meg. Attól függ, abban mi volt a szereped. Ha csak úgy a bicikliúton tekersz egy fél üveg sörrel a gyomrodban, az senkit nem érdekel.

2. Ha nem vagy még 18, akkor nem ihatsz alkoholt. Következésképp mindenképpen büntetést kapsz, ha valóban ittas vagy (ahogy ezt érteni szokás), akkor komolyabb dolgokra is számíthatsz. Te és szüleid.

2014. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,nem bírnék alkoholt inni legalábbis én...


Egyik ismerősömet fogták ezért meg... de akkor nagy dolog nem lesz elvileg.

2014. júl. 30. 14:10
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr megítélésére van alapozva, már nem közigazgatási eljárás, hanem szabálysértésnek minősül.

Ha a vezetésre alkalmatlan állapotban vagy, akkor előállít hitelesített légalkoholmérésre, vagy vérvételre, és 5-50eFt-ig helyszíni bírságot szabhat ki, vagy feljelenthet, ami 5-150eFt-ig terjedhet. 14 év és 18 év között a törvényes képviselő tudomásával lehet bírságolni, ha a megfizetését vállalja, illetve fel lehet jelenteni.

2014. júl. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan jogszabály, amelyik tiltaná a kiskorúak alkoholfogyasztását, maximum az alkohol árusítását kiskorúak számára.
2014. júl. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ahogy az 5-ös leírta és annyit tennék hozzá, az ittas kerékpáros éppen ugyanolyan hangot ad a szélvédőmön ittasan csattanva, mint józanul, ha szabálytalanul kiteker elém.
2014. júl. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapjában véve egyszerűsíteni akartak a jogszabályon, de nem sokat segített.

A probléma ott van, hogy a rendőrnél lévő alkohol teszter nem hitelesített mérőeszköz, pedig nagyon pontos szokott lenni, ezt onnan tudom, hogy a hiteselítetten is utána ugyan annyit fúj bent a rendőrségen. Ha beviszem hitelesítettre, akkor elő kell állítanom, és kétszeri levegőt kell fújnia 15-20 perc eltéréssel, ez kb 1 óra papírmunka. Úgy módosítottam volna a jogszabályt, hogy ha az alkohol teszter eredményét elfogadja, akkor helyszíni bírság, ha nem, akkor feljelentés, és előállítás hitelesítettre.


Ez a jogszabály most nagyon hasonlít az izzókészletes módosításra, ugye nem kötelező tartozék, de ha kiég a bal oldali tompított, vagy hátsó helyzetjelző akkor a jármű biztonságos közlekedésre alkalmatlan, nem lehet vele közlekedni. Vagy hozhatom példának az EÜ dobozt, nem kötelező tartozék, de baleset esetén ha nincs, akkor keményen megbüntetnek.

Mindaddig nem lesz ezzel gond, amíg nem lesz tömeges kerékpáros baleset az országban, mert szerintem ilyen módosítások a magyar embernek nem valók.

Ezen a pótizzós anomálián is hányan csodálkoztak már, mikor mondom, hogy ha nem tudja kicserélni, akkor zárja le az autót, mert erősen balesetveszélyes. -De hát nem kötelező a pótizzó!? Nem, valóban, de ezzel így meg nem közlekedhet. Ez számtalanszor előfordul, és ezért megint az oktatás hiánya a felelős, meg az RTL klub és társai, akik 1 mondatban elmondják a változást, meg Jolánka nénit megszólaltatják 3 percben, hogy mi a véleménye, de a kitételekről nem szól.

Nekünk rendőröknek folyamatosan küldik átiratokban a módosításokat, de oktatást nem nagyon látok a tv-ben róla.


Most ezzel kapcsolatban is mindenki a híradó címet fújja: lehet ittasan kerékpározni! Egy nagy lófaszt lehet.

2014. júl. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2014. júl. 31. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!