Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ittas biciklizés. Mit lehet...

Ittas biciklizés. Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Elkaptak ittas biciklizésért, de nem volt nekik elég annyi, hogy kiadjanak egy helyszíni bírságot, még be is vittek hogy fujjak meg valami nagy gépet az őrsön. Kiadtak 60.000 ft-os csekket, de befizetni nem tudom és nem is akarom. Az lenne a kérdésem, hogy lehet e ilyenkor leközmunkázni a csekket? Vagy esetleg valahogy érvényteleníteni, mert bár nagykorú vagyok, most végzek az iskolával és nincs önálló jövedelmem? Amúgy az 1,17 az soknak számít alkoholszintben?
2011. nov. 1. 09:51
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nem lehet. Elég magasnak számít, mondani lehet hogy részeg vagy. Megérdemelted, részegen ne vezessen senki semmit, se biciklit, se autót, semmit. És valószínűleg befogod fizetni, ha tettszik ha nem, mert ha nem akkor le kell ülnöd.
2011. nov. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:

1,17? Hűha az már kisfokú alkoholmérgezés csoda hogy nem hívtak mentőt hozzád!És ha nem tévedek ez már bűncselekmény nem szabálysértés de ez nem biztos.

Amúgy épp ezért vittek be mert a ilyen súlyos alkoholos befolyásnál le kell ellenőrizni a helyszíni szonda eredményét mert jócskán túllépi a normál határokat.

Bíróságon lehet kérvényezni a részletfizetést de tudomásom szerint a közmunkára váltást nem lehet kérni-azt vagy megítélik vagy nem-ha megítélték és szerepel a határozaton akkor választhatod azt.

Ha pedig nem fizeted be a bírságot akkor le kell ülni.

2011. nov. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
De ha nincs jövedelmem és tanuló vagyok, akkor nem lehet elintézni, hogy ne kelljen fizetni vagy valami? Meg mit nyernek vele, ha leültetnek, amikor ha ledolgoznám, akkor legalább haszna is lenne..
2011. nov. 1. 10:09
 4/43 anonim ***** válasza:
Magyarországon 14 éves kortól büntethető vagy, tehát ugyanannyit kell fizetni, mintha egy harmincéves csinálta volna. Nem tudom, hogy gondoltad, hogy "nem kell kifizetni, ha tanuló/18 alatti/nem kereső vagyok"...
2011. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Azt nyerik, vele, hogy most talán egy életre megtanulod, hogy ne biciklizz/vezess ha be vagy b.szva.
2011. nov. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
78%

Ha nincs kereseted akkor


1 Vagy gyorsan keresel valami munkát és kifizeted


2. Apuci és anyuci elintézi. Biztos örülni fognak.


3. Piára volt pénzed?

2011. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 kriszti78dk válasza:
A sok kocsmatöltelék pl. miért indul el biciklivel?
2011. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
2011. nov. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:

Madárkám nemtudom te bicikliztél-e már részegen, egyáltalán nem veszélyesebb, mint részegen gyalogolni...

Az ittas vezetőket én is elítélem, de a biciklisekkel sztem túl szigorúak. És egyáltalán nem lenne rossz ötlet ilyen kisebb szabálysértések esetén a közmunka...

2011. nov. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
63%

" Madárkám nemtudom te bicikliztél-e már részegen, egyáltalán nem veszélyesebb, mint részegen gyalogolni...

Az ittas vezetőket én is elítélem, de a biciklisekkel sztem túl szigorúak. És egyáltalán nem lenne rossz ötlet ilyen kisebb szabálysértések esetén a közmunka..."



Rohadtul nem veszélytelen. A biciklis is okozhat balesetet, akár halálosat is. Vagy mondjuk ha egy részeg biciklist a saját hibájából elcsapnál kocsival akkor nem hiszem, hogy ilyen hülyeségeket mondanál. Legyenek csak velük szigorúak, mondom ezt úgy, hogy én is bicikliztem már részegen.

2011. nov. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!