Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fogyasztóvédelemmel foglalkozók?

Fogyasztóvédelemmel foglalkozók?

Figyelt kérdés

Bocs, nincs sok lehetőségem a keresgélésre, nem tudna ebben jártas segítséget adni?

Szerződéskötés - megtévesztéssel - szolgáltatás igénybevételére való kötelezés - hűségidő - jogi úton való érvényesítéssel való fenyegetés



#hűségidő #megtévesztés #szerződéskötés érvényességének feltételei #jogi úton való kikényszerítés
2014. aug. 1. 09:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt találod a telefonszámokat: [link]
2014. aug. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Előző!


Hálásan köszönöm. Megpróbálok telefonon érdeklődni.

2014. aug. 4. 10:51
 13/16 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Amennyiben még aktuális a kérdés, segítek szívesen,fogyasztóvédelemnél dolgozok :)

2014. szept. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Kedves 13-as Hozzászóló!

A napokban dől el, hogy sikerült-e elérnem eredményt.

Szívesen megosztom majd a tapasztalataimat, hogy egyrészt mások is okuljanak, másrészt azért, hogy a fogyasztóvédelem a hírlapokat "vevők", "fogyasztók" érdekeit is fölvállalhassa.

Köszönöm a felajánlásodat!

2014. szept. 20. 12:48
 15/16 anonim válasza:
13as vagyok, ha gondolod írd majd meg a fejleményeket :)
2014. szept. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Abban a hiszemben, hogy egyszerű hírlap-előfizetést írok alá, aláírtam egy előregyártott hírlap-előfizetési SZERZŐDÉST. Ezt csak az üzletkötő távozása után vettem észre. ("Szerződés-aláírás": az utcán, a lakásunk előtt...) Ráadásul a nyomtatvány hátoldalán szereplő, szerződési feltételek számomra elfogadhatatlanok voltak, amit csak a nyomtatvány aláírása és kézhezvétele után olvastam el. Mivel az üzletkötő - sebes távozása után - elérhetetlenné vált, egyetlen egy megoldásként a hírlaptulajdonosnak e-mailt írtam, amiben azonnal jeleztem a tévedést, ill. megtévesztést. Kértem az így létrejött "szerződést" érvénytelennek tekinteni. Erre két okot jelöltem meg: 1. a szerződésben hibás adatok szerepelnek 2. a szerződés feltételeivel sem szóban sem írásban nem tudtam megismerkedni. Erről nem akartak tudomást venni, mondván: e szerződés aláirattatott, a jogászuk is "megvizsgálta" a "szerződést", mindenben törvényesnek találta, ez életbe lépett, visszamondásnak helye nincs. A lapot kérés, tiltakozás ellenére küldték, és a lap előfizetését pedig jogi szankciók kilátásba helyezése terhe mellett követelték. A "szerződés"-ben megjelölt szereplő (vevő - "szerződést kötő" - a szerződést aláíró) három név azonban nem azonos: erre újra fel kellett hívni a figyelmüket.... Most nem küldik a lapot, de válaszolni még nem válaszoltak....
2014. szept. 30. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!