Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Most egy hegesztéstechnikai...

Most egy hegesztéstechnikai cégnél dolgozom, de nem hegesztéssel foglalkozok, mi lenne ha véletlenül az argon palackba acetilén lenne és azzal lenne megküldve az awi hegesztő?

Figyelt kérdés
2014. júl. 8. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Acetilént nem lehet normál palackba tölteni, mert 2 barnál robbanásszerűen szénre, és hidrogénre bomlik.

Ha viszont acetilénes palackot ( balmenetes csatlakozás ! ) kötne fel valaki valahogy az argon helyére biztosan durranna egyet. Azt nem tudom mekkora kár keletkezne.

2014. júl. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Megjegyzés: Azt most fejből nem tudom, hogy az argont jobb, vagy balmenetes palackban tárolják.
2014. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hogy lenne véletlenül rossz gázzal feltöltve a palack?

Oxigén-kék

Acetilén-sárga

Co2-szürke

Nitrogén-zöld

Éghető gázok-piros

Süritett levegő-lila

Az összes éghető gáz balmenetes az acetilén kengyeles rögzítésű.

2014. júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok acetilént egyébként nem is lehet TIG hegesztéshez használni. Vagy pont azért érdekel?
2014. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Meneteket se tudom, de itt arra gondolok, ha acetilén menne argon helyett és az gyulladna be akkor mi történne?

Fogalmazzunk így.

2014. júl. 9. 22:47
 6/12 Walter_Dornberger ***** válasza:

Csak az éghető gázok balmenetesek.

Az argon palack jobbmenetes.

Ha felcserélnéd és azzal plazmáznál, égne világító kormozó lánggal. (az égőfej kialakításától függ) nem robbanna, csak égne, oxigén csak diffúzióval jut a közelébe.

Hasonló a helyzet, mint amikor a normál lánghegesztésnél ha alacsony gázsebesség mellett kizárnád az oxigént akkor égne a láng hosszú kormozó világító lánggal.

2014. júl. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tölteni is lehetetlen argont másmilyen palackba. Acetonban nyeletik el, és szivacsos töltőanyag gondoskodik róla, hogy gázként ne legyen nagyobbacska egybefüggő térfogat belőle. Ha nincs acetonban oldva, akkor 2 bar környékén oxigén nélkül is robban.
2014. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jó jó értem, csak akkor mondjuk ha az acetilénre küldenénk nagyfrekis jelet, arra mit csinálna?
2014. júl. 14. 22:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Begyulladna, kormoló, vörös lánggal próbálna égni, de mivel az égési sebessége sokkal nagyobb lenne az áramlási sebességénél, visszaégne a csőbe, füttyögve égne benn, ahogy próbál levegőt csenni, és remélhetőleg a visszaégésgátló megfogná. De ehhez tényleg rá kell hackelni a dissous palackra a védőgáz csövét. A palackot nem célszerű átépíteni egyáltalán (pukk), tehát marad a kengyel, vagyis bárki, aki piszkálhatja, ránézésre tudni fogja, hogy igazán nem stimmel vele valami. Remélhetőleg nem venné senki a kezébe a pisztolyt.
2014. júl. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Walter_Dornberger ***** válasza:

ad 7:

Nem az argon, hanem az acetilén!

2014. júl. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!