Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi felelősséggel...

Milyen jogi felelősséggel tartozhat az a pszichiáter aki néhány napja kiengedte a nénit a villamos alá rugó hajléktalan elmebeteget a társadalomba azzal a zárójelentéssel: Nem közveszélyes!?

Figyelt kérdés
Az emberek mindig azt mondják az őrültekre hogy rég zártosztályon lenne a helyük, pedig a hírek elfelejtik közölni hogy épp onnan engedték ki őket, és a drogok utóhatása alatt cselekedték amit tettek.

2014. aug. 4. 21:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fickó egyszer teljesen normális, máskor beszámíthatatlan!

A skizofrénia tipikus esete!

lehet, hogy 1 hétig teljesen normális, mint én vagy te, majd festékes vödröt vesz a fejére és nekiesik gyilkol!

Mégis az hogyan lehetne ezt kiszűrni egy megfeleő INTÉZET hiányában?

Ha épp a "normál" állapotában van, még a prof sem mondja meg róla, KI és milyen VESZÉLYES lehet!

Én csak azt mondom, nem lehet a doki felelős ILYEN VISZONYOK közt!

2014. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálatos, hogy megint egy emberhalál kellett ahhoz, hogy valami elinduljon!
2014. aug. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

És végezetül:

Ha az én nagymamám lökné a sínek elé egy ilyen elmebeteg, biztosan én is a doki szemébe néznék!

De a rendszert okolnám!

És tennék is azért, hogy ne fordulhasson elő ilyen még egyszer!

2014. aug. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Ha egy szkizot nem tud felismerni egy pszichiáter (mert nehéz felismerni, vagy mert intelligensebb a paciens) és nem felelős érte hogy kiengedte, akkor miért támogatjuk a pszichiátriát állami milliárdokkal? Ha pedig ért hozzá, akkor miért nincs felelőssége, ha hibát követ el? Logikailag nem stimmel ez nekem.
2014. aug. 4. 23:11
 25/31 anonim ***** válasza:

Az elmebetegség rendkívül bonyolult és szerteágazó!

Az elmegyógyászok sem normálisak!

Persze! Miért is lennének azok!

Minden "dilidoki" ahogy az mára elterjedt, DILINYÓS!

Valójában a tökéletesen normális ember a GÁZ!

A rossz gyerek a jó gyerek...sorolhatnám!

2014. aug. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

2007. december 31-én bezárták az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet!

Innentől ez már POLITIKA!

2014. aug. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

# 16:

A hajléktalanok 90%-a alkoholista, amiből következik hogy depressziósok, vagyis mentális betegek. Az, hogy valaki mentális beteg nem jelenti azt, hogy egyszerű mint a faék és bizony sok lecsúszott ember van, aki értelmes, csak érzékenyebb az átlagnál...


# 20:

Azért nem hiszem, hogy ennyire egyértelmű lett volna...


# 24:

Milliárdokkal? Jártál mostanában egy mezei rendelőben, vagy kórházban (még az evőeszközt is magadnak kell vinni és a kaja ehetetlen)? Orvoshiány van és alig kap az egészségügy pénzt. Jelenleg a stadionokra megy el milliárd, a színfalak mögött pedig a haverok zsebébe (bár az mikor nem?).

2014. aug. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Álláspontom szerint polgári jogi igényt lehetne érvényesíteni a pszichiáter ellen nemvagyoni kártérítés jogcímén.
2014. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
A zárt osztályon bírói szemle van, hogy jogosan van-e bent tartva az illető akarata ellenére (ön-ill. közveszélyes-e), ha van annyira észnél a páciens, hogy arra a pár percre meg tudja játszani magát és megtéveszteni a bírát, akkor akarata ellenére NEM LEHET TOVÁBB BENT TARTANI!
2014. aug. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Egy szakembert ne lehessen már megtéveszteni.
2014. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!