Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek a kötelessége az ingatla...

Kinek a kötelessége az ingatlan állapotának megtartása, illetve felelősségre vonható-e, ha nem teszi?

Figyelt kérdés

Adott két kiskorú. Örököltek egy házat. A gyermekek gyámja nem tartja karban az ingatlant a költözés óta (előtte ott laktak, de elköltöztek az anya halála után).

Az udvar gazos, a kerítés kidőlt a ránövő borostyántól, a tetőcserepek több helyen lecsúsztak, beázik, benőtt a házba a borostyán.

A házban már lassan a természet az úr, a beázás után a padlódeszkák korhadni kezdtek, a repedések közt növények nőnek.

A házban tíz éve nem csináltak semmit, minden korhad, rohad.

A gyermekek felelősségre vonhatják-e az apát hogy hagyta az ingatlanjukat ilyen rettenetesen lepusztulni?


2014. aug. 6. 08:25
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Miért van a gyerekeknek gyámjuk, ha van apjuk?

Kiskorú gyerek mégis hogyan vonja felelősségre az apát?

Milyen jövedelme van a kiskorúaknak, amiből az ingatlan állagmegóvását finanszírozni lehetne?

2014. aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, egy kicsit kontorfalazva írtam le.

Papíron az apjuk a gyám is, de a nagyanyjuk gondoskodott róluk 12 éves korukig. Aztán ők az apjukról.

Az apjuk azt hazudta hogy albérlők laknak ott, azért nem mehetnek oda. 20kmre laknak a háztól. Tegnap jöttek megnézni, mert facebookon valaki mesélte nekik, hogy milyen állapotok uralkodnak.

Iszonyatosan ki vannak borulva. Ez volt az egyetlen emlékük az anyjukról, minden családi fotó a szoba közepére szórva, valami szétrágta őket, a szekrényt ki se merték nyitni, mert valami lakik bent.

Szerencsére ki nincs ramolva, viszont az ablakokat bedeszaztak, az ajtón

Lánc és retesz.

2014. aug. 6. 09:42
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Na most aztán végképp nem értem. Hány évesek a gyerekek? Mi köze az apának a házhoz, ha a gyerekek nevén van? Milyen jogon adta volna ki bérbe?
2014. aug. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Két hét múlva 18 évesek.

Pont ez a kérdés.

Elméletileg bizonyos keretek közt az apa rendelkezik a kiskorúak vagyonával, nem?

Mert pl a gyerekek nevén lévő mezőgazdasági gépeket használja és karbantartja.

Úgy volt, hogy albérletbe kiadja, de hazudott. A gyerekeknek mindig azt mondta, hogy laknak ott, azért nem mennek oda.

Hát ja, laknak. Rágcsálók.

És fix hogy soha senki sem lakott ott utánuk, mert az a hintalo amit az apa a folyosó falahoz vágott költözéskor, még mindíg a folyosón hever.

2014. aug. 6. 12:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Két hét múlva 18 éves gyerekek két hét múlva birtokba veszik a házat és azt csinálnak vele amit akarnak.


Most a szétdobált fényképek, meg a falhoz vágott hintaló esete, meg az azt mondta nekik az apjuk ki van adva... meg hogy facebook -on mit mesélnek nekik... hát mit lehet ezekre mondani, nem olyan kicsik azok a gyerekek már, ha akarják szépen elmennek összeszedik a képeket, aztán összedugják a kis fejüket hogy mit akarnak csinálni azzal a házzal. Mondjuk a gaz is olyan dolog, hogy le lehet kaszálni, de aztán két hét múlva ilyen időben ugyanakkora, ha majd elkezdik csinálni rájönnek, hogy nem is olyan könnyű ezt kordában tartani. Persze nem lehetetlen, de tíz éves állagmegóvás költsége is lehet tetemes, kérdés hol van az a ház, mennyit ér, van-e egyáltalán értéke.


Kérdés, hogy a megörökölt ház mellett források fölött is rendelkezett-e a gyám, magyarán kapott-e mellé pénzt is a gyerekek örökségéből, hogy karban tartsa? Sőt, örökölni adósságot is lehet én is jártam már így, ismerni kellene a részleteket, mert így csak vagdalkozni lehet vaktában. Valahogy a leírtakból úgy érzem vannak bajok ebben a családban még a házon kívül is.

2014. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát, megtehetik, hogy felkeresnek egy jogi tanácsadót, aki valószínűleg pontosabb felvilágosítást tud adni a gyám akár szülő, akár nem) a rábízott kiskorú vagyonát érintő kötelezettségeiről, mert feltételezem van ilyen, de hogy érdemes e, az már más kérdés. Ha kiderül, hogy az apjuk nem megfelelően kezelte a vagyonukat, ami valószínűleg részben az övé is volt, mégis mit tehetnek? Bepereli, kártérítést követelnek? Az kb olyan lenne, mintha maguktól vennék el, és maguknak adnák vissza. Max haragudhatnak az apjukra.
2014. aug. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, ez a történek inkább erkölcsileg szomorú és értem a gyermekek haragját, de anyagiakkal nem megválthatóak az emlékek. Bár igaz, nem ismerem a hátteret, az apjukkal való viszonyukat.

összegezve, én valószínűnek tartom, hogy számon kérhető a nem megfelelő vagyonkezelés, csak kérdés, érdemes e belemenni egy esetleges jogi procedúrába. Sajnálom a gyermekeket.

2014. aug. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!