Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan vonatkozik az új...

Hogyan vonatkozik az új oktatási törvény a doktorandusz hallgatókra?

Figyelt kérdés

Most vagyok első éves orvosin, ami azt jelenti, hogy 6 évet fog finanszírozni nekem az állam, és ezt 20 éven belül kell majd ledolgoznom, miután végeztem. Ez ugye nem kevés idő.


És megfordult a fejemben, hogy elmennék még ezután phd képzésre, amit tegyük fel, megcsinálok 3 év alatt.

Akkor ez a 3 év beleszámít a ledolgozandó 6ba, illetve van erre egyáltalán esély?


Vagy a már meglévő "törlesztendő" 6 évemhez hozzádobok még 3at, és így egy örökkévalóságot kellene még itthon töltenem?


Ha az utóbbi a helyzet.. Nem hinném, hogy túl sokan maradnának phd képzésen.


Illetve, ha a 3 év után még mindig 6 évet kell ledolgoznom itthon, az sem hangzik valami jól.


Azt viszont tudom, hogy a magyar egészségügyben nem szeretnék dolgozni, mert undorító, hogy mi folyik itt, és nem akarok a részese lenni.


2014. aug. 6. 08:38
 1/1 anonim ***** válasza:

megértelek, de sajnos így van. a PhD-időszakra mentességet kapsz, tehát elvileg ennyivel kitolódik. legalábbis én így tudom.

persze ha csak 1 mód van rá, menekülj ... jobbat úgyse tudsz tenni. kintről meg röhögve fizeted a dolgokat, aztán fulladjanak meg.

2014. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!