Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatjátok a halálbüntetést?

Támogatjátok a halálbüntetést?

Figyelt kérdés
Miért, vagy miért nem és ha igen milyen formában?

2014. aug. 6. 11:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem, mert rengeteg visszaélésre adna lehetőséget.


Amit én támogatnék az életfogytiglan, mármint a tényleges életfogytiglan, önfenntartó börtönökben, amiben komoly munka, termelés folyik.

2014. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Legfeljebb emberölésnél. A japánoknál néhány havonta kijön egy lista kb. 5-10 névvel, hogy kit és miért akasztottak fel. Előtte van egy plusz felülvizsgálat is, a szokotton kívül is. Nem nézetném végig az áldozatok hozzátartozóival mint az USA-ban, az nem normális dolog.
2014. aug. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Visszaesők esetében igen.

Nehezen hiszem el, h valakire véletlenül fogják rá már harmadszor, h bűncselekményt követett el.

2014. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Ezt már 100x kitárgyaltuk. Mert az illető nem érdemelné meg, hogy csak úgy büntetés nélkül elhagyja azt, ahol embereket gyilkolt. Olaszországban azért könyörögtek az életfogytiglanosok, hogy ítéljék már halálra őket, hogy legyen ennek vége. Hidd el, az nagyobb büntetés nekik, hogy életük végéig cellában kell ülniük, mintha kivégeznék őket. És igen, biztos lenne akit ártatlanul ítélnének halálra.
2014. aug. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
6%

Igen, de csak is humánus módszerrel: oltás.

Milyen feltételek mellett: kivizsgálják az ügyet és csak bizonyos esetekben vetik be, pl.: gyilkosság, sorozatos erőszak, hazaárulás, stb. ( akár nemi ), és ezek alól is van kivétel ( ha például önvédelemből ölsz ).

( Rengeteg ember ezzel ellentétben nem gondolkodik és szemet-szemért elven ölne embereket, akár kinzással, akasztással, hogy elrettentő példa legyen. )

2014. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

Nem támogatom.

Később kiderülhet, hogy ártatlanul ítélték el, plusz ott van még, hogy életed végéig börtönben ülni rosszabb, mint meghalni pár perc alatt.

2014. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%

"Igen, de csak is humánus módszerrel: oltás. "


1 vagyok, szóval már válaszoltam, de emellett nem tudok elmenni. Humánusan oltással? Hát ha már büntetés, akkor nem szépen elaltatni, hanem ugyanúgy kivégezni ahogy ő tette.


Ha valakit halálra vert akkor őt is szépen fájdalmasan halálra verni, vagy megerőszakolni és megölni. Pont úgy ahogy ő tette. Ha valakit több hónapig tartanak fogva és kínozzák, akkor őt is. Biztos lenne pár pszichopata, aki elvállalná ezt a munkát. Lehet, hogy ennek lenne visszatartó ereje.

2014. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"csak bizonyos esetekben vetik be, pl.: gyilkosság, sorozatos erőszak, hazaárulás, stb. ( akár nemi )"


Nemi hazaárulás? Ezt hogy érted? Tehát ha én egy japánnal élek együtt és születik egy gyerekünk, akkor engem halálra ítélnek, mert hazaáruló vagyok? Azért mert egy Magyarországon élő nem magyarral élek együtt, AZÉRT ítéljenek halálra? Pont ebben az országban, ahol akkora a keveredés hogy senkire nem lehet azt mondani hogy teljes magyar? Normális vagy? Bár ha belegondolok inkább meghalnék, ha ilyen hülyék között kéne leélnem az életem.

2014. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem támogatom. Nem véletlen, hogy a fejlettebb világ nagy részén nincs, az USA-t leszámítva ahol történelmi hagyománya van inkább csak a diktatúrákra jellemző, élen Észak-Koreával és Kínával.

Másrészt szerintem sokszor nagyobb büntetés az egy elítéltnek ha élete végéig egy cellában vesztegel, mintha meghal. A saját lelkiismeret a legnagyobb büntetés.

Harmadszor rengeteg visszaélésre adhat okot, politikai példastatuálás, megfélemlítés stb. Az esetleges rendszerhibákról nem is beszélve, amikor porszem csúszik a gépezetbe, és gyors fájdalommentes halál helyett kínkeserves hosszú órák után jön a halál. Legutóbb USA-ban is volt ilyen ugye... Az meg felér egy kínzással amit minden valamirevaló alkotmány tilt, mint főbenjáró bűnt.

2014. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%

Anyám, mennyit ismétlik ezt a kérdést!


DE támogatom, csak úgy, hogy lenne erről egy mindenki számára kötelező népszavazás, aki igennel szavaz rá, arra érvényes, aki nemmel, arra nem. :D


Amúgy meg nem támogatnám, mert a halálbüntetés bevezetése az EU-ból való kizárással járna, és ennek sokkal több ártatlan (éhen)halálos áldozata lenne. Ráadásul nincs visszatartó csak megtorló ereje, így nem csökkenne a bűnesetek száma nagy mértékben.


Amúgy is csínján kell bánni a bűnesetek meghatározásával, mert könnyen visszaélésre ad okot.

Hazaárulás esetén kérdés, hogy mit nevezünk hazaárulásnak? (Sok jobbikos már azt, ha valakinek eltérő a véleménye, pláne ha azt ki meri nyilvánítani. Ezért halállal lakolni?)


Orbán visszamenőleges hatállyal módosítgatja összevissza a törvényeket, hol itt a jogbiztonság? Ad absurdum lehetséges, hogy két hét 80 évre visszamenőleges hatállyal úgy rendelkezik, hogy mindenki hazaáruló, aki neki nem szimpatikus.


Sok bíró Orbán befolyása alatt van (sok nem) ha Orbán úgy akarja, ők fognak ítélkezni azokban az ügyekben, amikben számára megnyugtató választ akar.


Ennyi.

2014. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!