Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha beperelnek, mennyi időn...

Ha beperelnek, mennyi időn belül értesítenek erről, illetve befolyásolja-e az, hogy ítélkezési szünet van a bíróságokon?

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Polgári perről van szó?


A tárgyalás kitűzését a Pp. 125. §-a szabályozza: "A bíróság legkésőbb a keresetlevélnek a bírósághoz való érkezését követő harminc napon belül intézkedik a tárgyalási határnap kitűzéséről".


A tárgyalást 4 hónapon belülre kell kitűzni. Az ítélkezési szünet befolyásolja, igen.

2014. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából csak annyi a kérdés, ha most bemegyek a rendőrségre, beperelek valakit, akkor ő erről mikor értesül? Mennyi időn belül értesítik ki?
2014. aug. 8. 13:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Rendőrségen max feljelenteni tudsz valakit, vagy bejelentést tenni, de egyébként nekik is 30 napon belül válaszolniuk kell, elutasítják, megkezdik az eljárás lefolytatását, vagy keresetkiegészítést kérnek. De mivel a fő kérdésben bíróságot említettél ezért az első válasza a mérvadó, de természetesen az ember ilyenkor nem is a bíróságra megy, az ügy tárgya határozza meg, hol kell elindulni.
2014. aug. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Magyarán megmondva, ha én beperelek valakit, 30 napos határidővel döntenek, hogy elfogadják-e a dolgot + ezen túl értesítik ki az alperest.


Ez a 30 nap ez meg is szokott lenni, vagy az ügy bonyolultságától is függ, hogy van ez?

2014. aug. 8. 16:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Kezdjük talán ott, hogy polgári vagy büntető ügyről van-e szó, mert látom, hogy nagy a kavarodás.... :DDD
2014. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagy, persze, nem is vitatom, dehát nem is vagyok otthon az ilyen dolgokban.


Polgári per. Annyit már kibogarásztam, hogy keresetlevelet kell a bíróságra beadni, amit 30 napos határidővel bírálnak el. Erre kérdeztem, hogy a bíróság ha döntött, utána értesíti az alperest az ellene indított perről?Ill. hogy ez a 30 nap mennyire szokott meglenne, ítélkezési szünet dob-e rajta vmit?

2014. aug. 9. 14:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kitűzik a tárgyalást, akkor az első tárgyalásra megidézik a felperest (téged) és az alperest is.
2014. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!