Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A cigányok éjjel-nappal...

A cigányok éjjel-nappal verekszenek az utcán. Segítség?

Figyelt kérdés

Nyíregyháza a helyszín, az állandó balhék miatt teljesen elértéktelenedtek a környékbeli ingatlanok. Az utóbbi hónapban nem tudtam úgy hazajönni munkából, hogy ne fussak össze egymással verekedő cigánnyal. A rendőrök, mikor hívtam őket, és kijöttek, körberöhögtek. Kimentek leigazoltatni az épp aktuális hordát, az egyiket be is vitték, -gondolom éppen amúgy is keresték valami bűncselekmény miatt-, de fél órával később már ugyanaz az artikulálatlan ordítás és üvöltözés, meg a bunyó félreismerhetetlen zajai....


mit lehetne tenni?



2014. aug. 10. 09:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Megvan még öregapád Walther P38-asa?

Na, jó csak vicceltem:)


Sokan vannak ilyen helyzetben, mint te.Foglalkozunk ingatlanokkal, tudom, hogy eladhatatlanok azok az ingatlanok, ahol sok a cigány, illetve eladhatóak, de értékén jóval alul.


A környéken lakó magyarokkal kezdjetek aláírásgyűjtésbe, esetleg szóljatok a Jobbiknak.

2014. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Nehéz kérdés. A gyakori rendőri igazoltatás is csak addig lenne eredményes, amíg ott a rendőr. Esetleg megfigyelő kamera felszereltetése ami belátja azt a részt. Elég szomorú amikor azok dominánskodnak akik nem képesek mások zavarása nélkül élni. Amúgy a nem cigányok esetében is gyakori az ilyen például a lakótelepünkön. Elő szokott fordulni hogy valaki bedrogozva hajnali kettőkor üvöltözve tör-zúz mindent. Vagy kiabálnak a társasházi folyosókon mint a cigányok.
2014. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Esetleg megfigyelő kamera felszereltetése ami belátja azt a részt.



ez ér valamit? Hol kell kérvényezni ilyet, önkormányzatnál?


kösz az eddigi segítségeket, várom még a válaszokat. Munka után visszanézek mindenképp.

2014. aug. 10. 10:15
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Mondom kérdező, szervezzetek aláírásgyűjtést.


A politikusok nem fognak semmit sem csinálni.


A civil társadalomnak kell kiharcolni, hogy cigányoktól mentes legyen a környékük.

2014. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
És akkor pont ma olvastam, h a magyaroknak.meg a romáknak meg kellene tanulni együtt élni!:)
2014. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Az hogy egy kamera ott van semmit nem jelent. Nyílván a rendőrök is azért "nevettek ki" mert ismerik ezt de nem tudnak velük mit kezdeni. Egy kamera nem oszt nem szoroz már ezen, csak pluszba még nézni is lehet őket a hangoskodásuk hallatán kívül. Én költöznék. Tudom nem könnyű de kevesebb idegbajjal jár mint cigányokkal bajlódni évekig... eredménytelenül.
2014. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 7.


Nem olyan egyszerű ám ilyen környékről elköltözni.


Hónapok, lehet évek mire eltudod adni az ilyen környéken levő ingatlan, méghozzá értékén jóval alul.


Ha meg otthagyod az eladásra kívánt házat és elmész albérletbe, akkor meg szétlopják a házat.Valahol a tetőcserepeket is lelopták a cigányok.

2014. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk a lakótelepen a megfigyelő kamera csak a kirívó cselekményekre van némi visszatartó hatása. Például amikor a dísz kerítést lopták el éjjel, akkor kimentem és a kamerára mutatva megkértem őket hogy oda tessenek mosolyogni. Majd meg is tették, aztán ledobták a szajrét és elfutottak. Annyi eszük sem volt hogy felesleges futniuk, mert attól csak kifáradva kerültek a rendőri őrszobára.
2014. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

De, segíthet a térfigyelő - hiszen bizonyítékkal szolgál, s nem kell a rendőröknek egymásra mutogatásból meg dajkamesékből kitalálni, hogy ki mikor hol verekedett. Ha térfigyelőt nem raknak ki, lehetőség van magánterületre (kerítésen belül) olyan kamerákat telepíteni, ami a közterületet figyeli - ha összefognak az emberek, kb. 500.000 forintból le lehet fedni egy egész utcát.

Az aláírásgyűjtést én nem tartom jó ötletnek - mire gyűjtenének aláírást? Hogy költözzenek el a romák? Hát, mit mondja, ez egy igazán hosszan tartó barátság alapja lenne. El biztos nem kötlöztetnének senkit, de legalább minden környéken lakóra, aki aláírt csúnyán néznének.

2014. aug. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
11%

Nyugi. Erős jobber beütéssel tetted fel a véleményem szeint fiktív kérdésedet.

Elítéllek érte.

2014. aug. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!