Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közvetlen negatív diszkriminác...

Közvetlen negatív diszkrimináció terhesség miatt?

Figyelt kérdés

2014.07.31-ig dolgoztam határozott idejű szerződéssel tanítóként.

Terhes lettem 2013 novemberében és veszélyeztetett terhesként ezután itthon voltam. Májusban meghalt a baba, visszamentem dolgozni, és ígéretet kaptam, hogy lesz hosszabbítás.

Tegnap kaptam szerződést 2014. 08.31-ig, mert lehet, hogy nem lesz mégsem, nem lesz meg az óraszámom, még a félállás sem, tejlesről meg ne is álmodjak.

Én annak tudom be, hogy félnek, megint terhes leszek. Etikus ez szerintetek?

2 fiatal fiút felvettek, az én szakomat viszi tovább az egyik, innen gondoltam, hogy félnek a fiatal nőktől, hogy szülni mennek.

Kérdem én: hogy a francba szüljek gyereket, amikor még lehet, hogy állásom se lesz?

Nagyon gondolkozok rajta, hogy jogi útra fogom terelni az ügyet.


2014. aug. 12. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Nyilván nem etikus, viszont nem látom a diszkrimináció közvetlenségét. A magyar társadalomban van egy stigmatizálása a gyermekvállalásnak, de nem mondják ki. Nem tudom, hogy lehet bizonyítani, amikor lejárt a szerződés.
2014. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Te férfi vagy?
2014. aug. 12. 16:25
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem írtad bele a kérdésbe, hogy csak nők válaszát várod. Amúgy HR-es nők is ugyanúgy viselkednek ebben a kérdésben, tehát nemi szolidaritás sincsen. Teljesen mindegy milyen a nemem az, hogy lejár egy szerződés és nem hosszabítják meg, önmagában nem diszkriminatív. Akkor lenne az, ha írásban vagy (hangfelvételt készítenél) szóban így indokolná.
2014. aug. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

"Májusban meghalt a baba, "


Nagyon sajnálom, elég szívszorító ezt olvasni....

:'(


Amit írtál, az pedig csöppet nem etikus, szerintem még akár értelme is lenne jogi útra terelni.... én a helyedben beszélnék egy ügyvéddel.

2014. aug. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Mivel határozott időre vettek fel, így ennek lejárta után simán elküldhetnek, teljesen jogszerűen. Hiába terelnéd jogi útra, mivel nem bocsátottak el a terhességed miatt, szerződést pedig nem kötelező sem megújítaniuk, sem állandóra felvenni.


Könnyen lehet, hogy a fiút olyan tárgyhoz vették fel, ahova mindenképpen kellett már tanár, a tiéd meg a szakpárja volt, így megkapta azt is.

2014. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem kell szakpár, tanítók vagyunk.
2014. aug. 12. 18:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hiába szavazol le, a per akkor is veszett ügy, jogilag szabályosan jártak el.
2014. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"az én szakomat viszi tovább az egyik"


Ebből nekem az jött le, hogy szaktanár vagy.

2014. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A Fordulópont Kiemelkedően Közhasznú Egyesület INGYENES SEGÍTSÉGET nyújt azok számára akiket valamilyen DISZKRIMINÁCIÓ ért vagy csak kérdésük van a témában. Bármilyen felmerülő kérdésére szívesen válaszolunk! Keressen bizalommal!

www. fordulopontegyesulet.hu/diszkriminacio (ingyenes regisztrációhoz kötött!!)

vagy 06-20-824-3925, 06-30-627-8880

(FOKKE)

2014. szept. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!