Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betartathatók-e a diszkriminác...

Betartathatók-e a diszkrimináció ellenes törvények?

Figyelt kérdés

Törvény előtt mindenki legyen egyenlő, és ne intézményesített diszkrimináció állami szinten sem, ezzel egyet értek.


Ma már ha jól tudom, nem lehet egy hirdetésbe beleírni, hogy "csak nem dohányzó, 50 évnél fiatalabb férfiak vagy nők jelentkezhetnek".


Viszont élő példa volt, amikor az albérletem tulajdonosa a másik szoba kiadásakor eljátszotta a következőt: ha férfi telefonált, a válasz "már lefoglalózták, ha aláírják a szerződést, levesszük a hirdetést, viszhall". Ha nő telefonált, a válasz "mikor jön megtekinteni"?


Nyilvánvaló, hogy a telefonáló nem tudja bizonyítani sehogy sem, hogy őt diszkriminálták. Viszont így időt spórolhatna meg, hogyha a hirdetésbe beleírták volna, hogy "csak nőknek".


Tehát törvény van, de úgy tűnik nem lehet betartatni. Betartathatók egyáltalán?


2014. júl. 27. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. júl. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A dohányzás nem védett tulajdonság, csak egy szokás, az alapján nyugodtan lehet diszkriminálni.
2014. júl. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dohányzást nyugodtan lehet tiltani, hisz az egészségtelensége mellett még az ingatlant is rongálja a sok füst, nem elég utána egy egyszerű takarítás.


Nemi és kor alapú diszkrimináció lakótárs keresés esetén teljesen jogos. Ha a megjelenése nem elég ápolt neked, akkor is jogosan adhatod ki másnak.


Különben az ilyen személy-személyes dolgokban nehéz tetten érni vagy bizonyítani is a dolgokat, hiszen honnan tudod, hogy nem-e azért másnak adta ki a lakást vagy a biciklit, mert a másik szimpatikusabb volt, ugyanaz a hobbijuk stb.

2014. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem, régóta tilos munkahelyen is, mégis tele van az internet olyanokkal, hogy csak nőket csak fiatalokat vesznek fel.


ha nem írják le, akkor ugyanaz érvényesül, amit írtál.


a dohányzás annyiból kikerülhető lehet, hogy lehet dohányzó,csak tilos az épületben és a kertben dohányozni, aláiratod vele, bár a betartatása problémás lenne.


a dohányzás valóban nem tulajdonság, hanem cselekvés.


ha van pénzed és fizetsz a jogásznak, rendőrnek ,valószínűleg betartható.

2014. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek a diszkriminációk az előítéletekből jönnek. Pl. hogy a főbérlő női lakót akar: azt hiszi, hogy a nőkkel kevesebb gond van (Nem kocsmáznak, nem isszák el a lakbérre valót, pedig olyan nő is van, mint ahogy olyan férfi is, aki valóban nem csinákl ilyet, és becsülettel fizeti a lakbért).

Ha meg fiatal, csinos lányt akar a férfi főbérlő, akkor ott más is felmerülhet. Ugyanígy, ha egy férfi főnök titkárnőt keres.

Ami meg a dohányzást illeti: egyre kevesebb EU_s országban tűrik meg a munkáltatók a munkehlyi dogányzást: amellett, hogy büdös és csúfítja az ember bőrét és fogait, mindenféle betegséget lehet kapni tőle: érszűkület, rák, trombózis, szívinfarktus...

Egyszer ültem egy padon,vizsgára készültem, és még én kértem elnézést egy kiscsajtól, aki a képembe füstölt,hogy bocsi, felállok, mert nem bírom a cigifüstöt. Aztán ő is elnézést kért, de vannak olyan bagósok, akik fel vannak háborodva, ha megkérem őket, hogy ne a képembe fújják a füstöt.

2015. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!