Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha akaratom ellenére lefotózna...

Ha akaratom ellenére lefotóznak tehetek feljelentest? Vagy ha összetöröm a telóját ez miatt még engem vesznek elő?

Figyelt kérdés
2014. aug. 15. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha bizonyítani tudod hogy lefotóztak, akkor tehetsz feljelentést. Ha összetöröd a telóját, akkor lopás, rongálás miatt téged vesznek elő. Vagy a teló tulaja beéri azzal hogy agyonver.
2014. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De akkor mit tegyek ha akaratom ellenére fotozgat?
2014. aug. 15. 21:33
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Ne csinálj olyat, ami miatt szégyellned kellene magad!
2014. aug. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem csinálok nem erről van szó! De mit tehetek egy ilYen elmebeteg ellen aki fotozgat mert neki ugy tartja kedve?
2014. aug. 16. 01:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyugi George Clooney, paparazzi mindig meg fog talalni :-\
2014. aug. 16. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk az igaz, vannak olyan esetek, amikor ennek tényleg van egy nagyon rossz perverz feelingje. Bántalmazás kísérőjelensége is lehet az ilyen erőszakos fotózkodás, főleg suliban, pl az egyik gyerek kiszolgáltatott helyzetbe akarja ezzel hozni a másikat. Nem feltétlenül tehet az áldozat erről, mert akár teljesen semleges képet is lehet nevetségessé tevő szövegkörnyezetbe beállítva bemutatni.


Iskolába jársz? Egy felnőttel együtt tegyetek feljelentést, vagy az eleve ott az iskolában jelentsétek az igazgatónak. Vagy ha ez nem jön szóba, ügyvédi levéllel is próbálkozhattok (valódi ügyvéddel, pénzbe kerül ugyan, de a kamut sajnos többnyire észreveszik, hiteltelenné válik).


A telefon összetörést nem tudom, szerintem főleg a bizonyíthatósággal lenne probléma. (Aránytalannak én nem nevezném, ha tényleg bántalmazásos jellegű a fotózkodás, de ezt gondolom, nehéz bizonyítani.) A suliban való bejelentéshez, ügyvédi levélhez viszont nem feltétlen kell sziklaszilárd bizonyíték, mármint ha olyan az elkövető, hogy könnyen be lehet ezzel ijeszteni.

2014. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha a suliban egy gyerek egy kiszolgáltatott helyzetű másik gyereket bántalmaz rendszeresen, és ennek a bántalmazásnak, megalázásnak része egy totózkodás is, és a bántalmazott áldozat már nem bírja tovább, és összetöri a telefont akkor:


nagyon nagyon szerencsés esetben,a felnőttek felgöngyölítik az egész ügyet, és véget vetnek az egésznek,


rossz esetben meg a felnőttek nem jönnek rá mindenre, és mellémegy az ügy


Vannak-e normális emberek abban a suliban (vagy munkahelyen) akikkel beszélni lehet az ügyről már előre (tanárok, vagy ha nem suliról van szó, munkatársak, főnökök)? akkor meg lehet, hogy ez is elég, hátha képesek valamit elérni.

2014. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kollégiumról van szó és nagykorúak vagyunk már.
2014. aug. 18. 20:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem értek a joghoz, de én az efféle beteges fényképezést eléggé a másik ember feletti hatalom vagy uralom beteges fitogtatásaképp tudom elképzeli. (A paparazzo-ke esete más, mert ott van egy joghézag a közszereplők miatt, de Ti nem vagytok azok) Szerintem érdemes lenne az adott helyen szokásos fórumokhoz fordulni (nevelőtanár, vagy az egyetem szervei), mert ennek eléggé bűncselekmény íze is lehet (de még ha nem is lenne az, az egyetem szervei valószínűleg el tudnának járni). A zsarnokok többnyire gyávák igazából, a tanárok könnyen be tudnák az ilyeneket ijeszteni.
2014. aug. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szóval szerintem a nagykorúság nem akadály! Mert ez akkor is lehet egy kiszolgáltatott helyzet.
2014. aug. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!