Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » USA-ban meg Angliában miért...

USA-ban meg Angliában miért húzzák ennyire le a férjet?

Figyelt kérdés

Most olvastam, h David Duchovny elvált a szintén színész feleségétől, aki többek között a Jurassic Parkban is játszott.

Tehát a nő se szegény, erre rávertek valami havi 40 ezer dolláros asszonytartást.

Szal kezdésnek az asszony vitte a vagyon felét, (holott ugye DD jobban keresett az X Aktákkal meg ugye most is jól nyomja a Kaliforgia által) majd még havonta 40 ezer, plusz a gyerektartás még.

Akkor van az a karakterszínész, nem tudom a nevét. de az is most így járt és hiába mondta a bíróságon, h ő csak karakterszínész(tehát egy filmben max 10-15 percet játszik, mint főgonosz), ő is kapott valami 5 ezer forintos asszonytartást.

A legtutibb meg Paul Mcarthy volt, állítólag az asszonynak havi szinten majdnem 100 millió forintnak megfelelő összeget perkál, de ez is olyan, h ha nőnek a bevételei akkor az összeg is nő.

Lényegre térve, miért van ez, milyen alapon?



2014. aug. 21. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem húzzák le, csak ott mások a szabályok, szokások, nem véletlenül. Hosszú lenne az előzményeket és okokat sorolni, a társadalmi igazságtalanságokról, de talán nem véletlen, hogy ott annyira vigyáznak az egyensúlynak még a látszatára is.

Ettől független dolog, hogy mindenütt vannak élelmes emberek, akik az érvényes szabályokkal nem élnek, hanem visszaélnek vele. Az idézett két konkrét esetet nem ismerem olyan részleteiben, hogy állást foglalhatnék bennük. Bár olyant hallottam, hogy a volt Beatles énekes maga is elismert bizonyos részigazságot a dologban.

2014. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az USA-ban ma is gyakori az a családmodell, hogy a nő otthon van és gyerekeket nevel, a férfi meg dolgozik.

Gondolom ezért kell az asszonytartás.

2014. aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Attól, h jogszabályba van foglalva még lehúzás.

Ez olyan, h holnaptól az SZJA felmegy 100%-ra.

Attól, h deklarált, még nagy lehúzás.

Nem értem miért kell nekik asszonytartást fizetni még évekkel később is, főleg, h a nők milliókkal léptek le alapjáraton....

2014. aug. 21. 15:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez csak a híres embereknél van, de nemcsak Amerikában, hanem mindenhol. Nem is kell messzire menni, ha Stohl helyett egy random paraszt vezetett volna bedrogozva, akkor nem is tudnánk az ítéletről, ami valószínűleg sokkal enyhébb lett volna. Ha Rezesova helyett egy átlag keresetű ember karambolozott volna, akkor ismételten enyhébb lett volna. A hírességek szem előtt vannak, velük lehet a legjobban példát statuálni. Ha most fognék egy ásót és beverném vele az összes a panel előtt parkoló autó szélvédőjét, akkor lenne egy fél percem a híradó végén, utána meg egyből jönne az időjárás jelentés. Ha ugyanezt eljátszanám úgy, hogy milliomos vagyok, akkor hetekig rajtam lovagolna a média.
2014. aug. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem asszonytartás, hanem házastársi tartás, és itt nagyon részletesen és érthetően le van írva minden:


[link]

2014. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!