Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy tudom lemondani a TB-met?...

Keshu kérdése:

Hogy tudom lemondani a TB-met? . Angliaban elek, itt nem fizetem.

Figyelt kérdés

2014. júl. 7. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell lemondani semmit. Ha nem fizeted, nem vagy biztosítva, ennyi.
2014. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Marmint itt nem fizetem,otthon igen...az otthonit szeretnem lemondani.
2014. júl. 7. 20:45
 3/9 anonim ***** válasza:

1: egy frászt. Amíg van otthon bejelentett lakcíme, addig fizetési kötelezettsége is van. Vagy a munkáltatója fizeti utána, vagy saját maga, ha pedig külföldön biztosított, akkor be kell jelenteni, különben a NAV tartja a markát és mint adó behajtja.

Jártak már páran úgy, hogy az otthoni kijelentkezést elmulasztották, aztán pár évet egyben követelt rajtuk a NAV. Többszázezer forintot kifizetni mert egy papír nem lett időben beadva az elég kellemetlen.

Itt is volt már olyan kérdező, aki iskola után nem kezdett dolgozni, sem nappali tagozaton tanulni, elvolt otthon a szülőkkel munkát keresgélve. Azt nem tudta, hogy akkor kéne fizetnie az egészségügyi hozzájárulást és 1,5 év után ráverték az egészet, itt kérdezgette, hogy akkor ezt most hogy....

2014. júl. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Othon fizetve van h ne gyuljon fel...kulfoldi lakcimem van,a szemelyi igazolvanyomat ervenytelenitettem..letelepedesi szandekkal jottem.Onmagaban azhogy meg magyar allampolgar vagyok nem kotelez engem barmifele kifizetesre a a magyar adohivatal fele..(kaptam ezt egy adohivatali dolgozo tanacsakent)..persze nem ilyen egyszeru..itt nincs az az elfuseralt rendszer hogy mindenki fizesse maga utan akinek nincs munkaltatoja...nekem itt most el kellene kezdenem fizetni azt ami ingyenes h legyen mit felmutatnom az adohivatalnak h vegre lemondhassam amire nincs szuksegem.
2014. júl. 8. 01:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne mondj le semmit, ne jelents be semmit. Ha esetleg hazaköltözöl majd, akkor fizesd otthon / fizeti a munkáltatód otthon a rádeső rész levonásával a bruttó béredből, természetesen. Majd észreveszik, ha akarják, ha kérdés merül fel, külföldön, EU-n belül dolgoztál is fizettél TB-t, ha nem tetszik nekik, tegyél rendőrségen feljelentést a NAV ellen és a személy ellen is aki a levelet írta, hivatali visszaélés kleretében elkövetett csalás kísérletnének vádjával, figyelmeztetés nélkül.


EU-n belül nem kell, és nem is fizethetsz legálisan több országban TB-t, nem kell bedőlni a NAV lehúzogató próbálkozásainak.

2014. júl. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha esetleg manuálisan fizetted otthon, csak egyszerűen ne fizesd tovább.
2014. júl. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az elozo nagyon buta es felelotlen tanacsot adott, ha nem jelentkezel ki,akkor mint fizetesi kotelezettseg tovabbra is ketyeg es a NAV elobb-utobb behajtja. Tobben megjartak mar ezzel.
2014. júl. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Klasszikusnak számító beszari félművelt magyar esete fentebb, milyen kivándorló az, aki továbbra is a magyar állam lopási kísérleteitől retteg, nem utolsó sorban azoktól, melyek minden tagállamra vonatkozó EU szabályzatot sértenek? Ismerd a jogaid vagy veszítsd el őket.


Mit jelent pontosan hogy nem fizeted itt? Azt ugyanis rendesen nehéz megtenni, tájékoztatásképp megjegyezve, hogy a munkanélkülin vagy, a TB-d Angliában akkor is fizetve vagyon. Ha bármit dolgozol, akkor is. Ha saját vállalkozásod van, akkor is, de sürgősen lépj rá a könyvelődre ha mégsem. Ha ezek egyike sem, mert van elég pénzed hogy éldegélj kedvedre, akkor először is jó neked, másodszor pedig eldöntheted melyiket van kedved fizetni manuálisan, de két vagy több EU országban egyszerre nem kell, és nem is legális TB-t fizetned. Bármit is vartyog a pitiáner kis böntetési kvótáira dolgozó papírtologató NAV alkalmazott fentebb.

2014. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
P.s. ha egyetemre jársz, az egyetem köteles fizetni a TB-t a tandíjadból, és meg is teszi.
2014. júl. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!