Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két éve van albérlőm. Október...

Két éve van albérlőm. Október óta felhalmozott 650ezer ft közüzemi tartozást. Most eladtam a lakást. Szeptember 1-én az új tulajnak birtokba kéne adnom a lakást, de nem akar kiköltözni a bérlő. Mit csináljak? Hogy tudom kirakni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 31. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Milyen szerződés született az ottlétéről?
2014. aug. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bérleti szerződés az ingatlan iroda által. Szinte semmi fontosat nem tartalmaz.
2014. aug. 31. 15:11
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Szóval nem hitelesítette ügyvéd, közjegyző? Akkor kemény dió lesz.
2014. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem tartalmaz semmi fontosat? Miért nem szóltál ezért akkor?
2014. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Odamész 3-4 kétajtós szekrénnyel, és kivágod mint macskát szülni. Ha egy mukkot szól, akkor az ablakon. A szerződést pedig a sggébe feltolni. (gumikesztyű használata ajánlott) Magyarország 80% ököljog. Sajnos.
2014. aug. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Az irodának ki kellett volna töltetnie a taggal egy kilépési nyilatkozatot amiben a dátumot te írtad volna be amikor akarod. En igy csináltam.


Viszont most sincs veszve semmi. Mivel hatalmas elmaradása van a tagnak igy megvan a jogalap amivel kivághatod a lakásból. Viszont ha hivatalosan akarod csinálni, akkor ezt csak bíróságon kezdeményezheted.

2014. aug. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mivel életvitelszerűen lakik ott nem lehet kitenni.

Tulajdonosként csinálhatsz szerkezeti felújítást, ergo leszerelheted az ajtókat és az ablalkokat, akkor talán elmennek.

2014. aug. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Az életvitelszerű lakas bérleti viszonyt is simán fel lehet mondani ha a lakással kapcsolatos közös költségek őt terhelő részét nem fizeti meg, (ii) a közös használatú helyiségeket szándékosan rongálja, beszennyezi vagy a tisztán tartásukra vonatkozó rendelkezéseket megszegi, (iii) a lakásban lakó személyek nyugalmát zavarja vagy velük szemben az együttélés követelményeit durván sértő, botrányos magatartást tanúsít, (iv) vagy a lakásrészbe a törvény tiltó rendelkezése ellenére más személyt befogad.


De ezt biróság teheti meg.

2014. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Magyarországon vagyunk, hosszú kálvária a hivatalos út. Gondolom fekete az egész, adó nélkül - én is így csinálom - menj oda és könyörtelenül dobd ki a francba, gyorsan kerülj házon belül és kész. Ha jön a rendőr, te sosem láttad a bérlőt. Tulajdonképpen még jobb is, ha nincs papír. Sajnos így van.
2014. aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot,egy-kettőt megfogadtam! Felhívtam a rendőr őreit mielőtt odamentem,és kérdeztem mit csináljak? Azt tanácsolta:"ha érti mire gondolok,hogy vigyen oda még két embert megfigyelőnek, akik majd később igazolják, hogy teljesen jogszerűen járt ön el, ha érti mire gondolok". Mondtam:értem! :-) Így tettem.Kiköltöztettem a bérlőt. És ment! Azért írtam le hátha valakinek is így kell eljárni. Köszönöm a segítséget!
2014. szept. 2. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!