Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apám nem fizeti a saját...

Apám nem fizeti a saját közüzemi díjait. Mit tehetünk mi gyerekek?

Figyelt kérdés
Amióta a Fidesz-kormány megváltoztatta az alkotmányt és abban benne foglaltatik, hogy a gyermekeknek kötelességük a szüleikről gondoskodni, azóta apám nem fizeti a közüzemi díjakat a házukban. Nem magasak ezek a díjak, a kettőjük nyugdíjából ki tudná fizetni, de szándékosan nem fizeti. Már kétszer kifizettük mi gyerekek (37,43,45) a visszakapcsolási díjat, de ebből nem kívánunk rendszert csinálni. Én, e sorok írója jelenleg munkanélküli vagyok és örülök, hogyha a családomat talpon tudom tartani, de még így is szoktam nekik élelmiszert vinni.
2013. febr. 22. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne fizessetek helyette! Majd ha köteleznek rá, jogerősen. Az valszeg nem 2 perc lesz, addig apátok majd belátja, hogy ha nem fizeti a számláit, akkor sajnos nincs áram, nincs gáz... Erre kötelezni lehet a gyereket, de alapból kötelessége! Ha apátoknak van képe beperelni a saját gyerekeit... Munkanélkülit úgysem fognak kötelezni, pláne családja is van.
2013. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arról egyelőre nincs szó, hogy beperelne, de elvárja, hogy ezt mi fizessük.
2013. febr. 22. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ember hát felnevelt, a te felnevelésed többe került. Ne sajnáld már a saját apádtól, hiszen csak egy van!
2013. febr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én nem sajnálom, csak anyagilag nem bírom, mert nekünk is élni kell. A húgaim közül az egyik még albérletben lakik, a másik pedig sokat betegeskedik mostanában, tehát nekünk is megvan a magunk baja.
2013. febr. 22. 18:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a gyerekeknek kell eltartani a szülöt, az nem annyit jelent, hogy a szülö nem csinál semmit és a gyerekek tartják. HAnem ez CSAK akkor érvényes, ha a szülö önhibáján kivül nem tudna megélni, azaz nincs lehetösége dolgozni és az éhenhalás fenyegeti.


Az, hogy apád nem fizeti a számláit, magánügye, nektek nem kell semmit beleszállni. Amig van jövedelme (márpedig a nyugdij annak számit), addig nektek semmi dolgotok ezzel.

2013. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy apám észrevette, hogy ha baj van, akkor a gyerekei segítenek. Tehát, ha valami hiányzik vagy krízis van akkor ott vannak a gyerekek. Most szándékosan teremt krízishelyzetet azzal, hogy majd nem lesz áramuk és vizük.
2013. febr. 22. 19:36
 7/9 anonim ***** válasza:
ne füzessétek helyete, majd levágik a villanyát nekije aztán gondolkozhat mert a viszakötetés jó drága van vagy 70 ezer forint ...
2013. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 22. 21:36
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos most vált aktuálissá, hogy lekötik a vizet. A húgom utánajárt, 7 hónapja nem fizeti és majdnem 40ezer Ft a tartozása. Anyukám szerint már semmit nem fizet, a szemétszállítást sem, mivel ő már úgyis hal meg!
2013. ápr. 17. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!