Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdeklődhetek telefonon, a...

Érdeklődhetek telefonon, a kapcsolattartásról a börtönnél?

Figyelt kérdés

Barátom, kérvényezte a kapcsolattartást, elvileg az ügyész vissza fogta, de az ügyvéd küldött a szülőknek ilyen papírt amit majd elvileg ő lead vagy nem tudom, ezt a szülők tudják, hogy is van.


Egy hét eltelt, sem a szülők nem szóltak még sem semmi, de én már nagyon szeretnék kapcsolatba kerülni a barátommal.


Ilyenkor, felhívhatom a börtönt, hogy xy vagyok és érdeklődni szeretnék, hogy esetleg megtörtént e már hogy regisztráltak?


Vagy egyáltalán, erre hogy kérdezhetek rá?


Vagy várjam, meg míg a barátom küld levelet, vagy hív?



2014. aug. 31. 21:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem írt levelet a párom és abban volt benne a kapcsolattartói papír, amit kitöltve visszaküldtem. Pénteken kaptam meg a levelet, szombaton reggel elsőbbségivel feladtam a kapcsolattartóit. Hétfőn délután már hívott telefonon. Mikor bement onnantól kb. 3 hét volt mire megkaptam a papírt.

2014. szept. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nálam kicsit bonyolultabb, mert ugye nekem is küldött mint írtam azokat vissza fogta az ügyész... De az ügyvéd elvileg valamit elintézett vagy nem tudom, szülők mondtak vmit... szóval nekik írt levelet abban volt akkor elvileg ez a papír, velem is kitöltették, és elvileg egy hete hétfőn el is küldték... nos eltelt egy hét sajnos azóta nem hívott, nem jött levél sem, szülők sem hívnak...


ezért is kérdeztem, hogy esetleg én utána tudok e kérdeni, ha felhívom őket? :)


Elég rossz, hogy már 40 napja semmit nem tudok róla! :(

A szülei csak röviden tömören össze foglalták, mi a helyzet vele.., még a levelet sem mutatták meg amit küldött no comment....

2014. szept. 1. 19:22
 3/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ezt konkrétan nem tudom, de nem veszítesz vele, ha felhívod a BV-t. A szülőkkel nem jó a kapcsolat? Szerintem hívd fel a börtönt és mond el mi a helyzet. Lehet a párod nem is tudja, hogy nem kaptál papírt.
2014. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Annyira sajnos nem vagyok jóban a szülőkkel.

De akkor szerintem is felhivom őket, max nem adnak infót de én legalabb mindent megpróbáltam!

2014. szept. 1. 20:31
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem teljesen érthető, tehát a szülőknek kiküldte a TE kapcsolattartói papírodat is és te aláírtad és vissza lett küldve? Meg se nézted mit töltesz ki, mit írsz alá? Ehhez gratulálok.

Ha az ügyész nem engedélyez téged, akkor mit töltöttek ki veled? Túl össze vissza írsz, érthetetlen.

Mindenesetre írjon a barátod további kérvényeket, és majd engedik.

Ha meg tudod, hogy te aláírtad és vissza lett küldve, akkor írjál neki te levelet, és rakjál bele válaszborítékot mert lehet neki nincs/nem tud venni stb és azt várja hogy te írj, és akkor majd válaszol....

Ha nincs kapcsolattartás mert nem engedik meg hívhatsz akárkit semmit se érsz vele.

2014. szept. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a szülők nekem sem mondanak el semmit rendesen, ezt is csak szavakból tudtam össze rakni kb, mi a szitu...


nekem azt mondták, hogy az ügyész még 30napra vissza fogta ezeket a kérvényeket


majd bement valami ügyvéd amit a szülők rendeztek, majd rá párnapra küldött haza a szülőknek levelet jó pár oldalt


felhívtak engem is, hogy írt nekik és hogy nekem is üzen benne pár dolgot, ezzel kapcs. eljönnek hozzám


akkor mondták, hogy ezt a papírt töltsem ki, kapcsolattartói papír volt...


bár nekem az volt fura, hogy csak annyit kértek rajta, hogy nevem címem és ennyi aláírás


és mondták, hogy majd vissza küldik a papírt ők...


ennyi... nekem is full homály minden... nem is értek semmit ... elegem is van ebből a helyzetből

2014. szept. 1. 22:30
 7/17 A kérdező kommentje:

Most beparáztattál, hogy olyat írtam alá, amit nem kellett volna... pedig elolvastam... csak megnéztem neten milyen egy ilyen kérvény...


és ott nem csak azt kérdezik hogy nevem, meg kivel akarok kapcsolatba... hanem sokkal részletesebben teloszám stb... :S

2014. szept. 1. 22:54
 8/17 anonim ***** válasza:

A kapcsolattartói papírok eltérhetnek bv intézetenként. Ha nevet lakcímet meg telószámot írtál rá akkor az nem baj :) Meg persze aláírás.


Szerintem várj hogy ír-e a barátod, ha neked nem de ha ír újra a szülőknek és neked semmit, az gáz, de ha aláírtad vissza lett küldve (ha nem vertek át) akkor írjál levelet Te, mint írtam, válaszborítékkal, és zárjátok ki a szüleit ebből.

2014. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Bár egy próbát megér hogy felhívd a bv intézetet, általában ha rendes a portás akkor már ő megmondja neked, hogy kapcsolattartó vagy-e vagy sem. :)
2014. szept. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, úgy döntöttem, várok még jövőhétig, ha a szülők nem jeleznek nem jön levél. telefonálok, illetve elküldöm a levelem, max vissza jön...


Attól félek, azt hiszi a párom, hogy én leszarom, hogy nem érdeklem már őt, azt tudni kell hogy este vitték be semmit nem tudtam és így nagyon rossz, hogy megbeszélni sem tudtunk semmit...


Vagy, hogy úgy gondolja inkább nem kommunikál velem és békén hagy jobbat érdemlek...


De, én minden félé képen megvárom, ha ír ha nem. Bár ha kaptam ilyen kapcsolattartói papírt, már ha az tényleg nem valami kamu... akkor ez a szitu csak nem áll fent...


Azért még is jobb, ha valaki a szeretteivel kommunikálhat!

2014. szept. 3. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!