Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hivtalos úton megtilthatja,...

Hivtalos úton megtilthatja, hogy motorral járjak iskolába?

Figyelt kérdés
A helyi altalanos iskolában utálnak engem , és a szüleimet. Az az oka, hogy nem nyaljuk be a hazug , begyakort szovegeiket mint mások , én és a szüleim jelezzük ha egy adott szituációban a gyereknek illetve a szülőnek van igaza. Teljesen mindey, ebbe ne folyjunk bele. A lényeg , hogy a nyáron megcsinaltam a jogositvanyt , és motorral jarok be a suliba. Az osztályfőnök azt momdta, hogy tobbet nem johetek azzal. Megkerdeztem ,.hogy milyen jogon, azt mondta hogy mert nem akarja. Ok nem vállalnak felelosseget ha valami tortenik a motorral, és ha útközben balesetem lesz, az is az ő felelősségük. Mondom mi van , csak en , és mivel kiskoru vagyok a szüleim tartoznak ertem felelosseggel. Ha az igazgato no a kezembe nyom egy olyan papirt ami hivatalosan is megallja a helyet arrol, hogy az iskola területére nem johetek be motorral, azt természetesen megértem ,de azt nem tilthatjak meg, hogy kozlekedjek vele, ez nem igy mukodik, és ha ennek következményei lesznek, a szüleimnek is lesz 1-2 keresetlen szava magukhoz. A kérdésem az, hogy jogilag mit tehetnek, illetve hogy helyesen jartam -e el. Előre is köszönöm 14/F

2014. szept. 1. 19:57
1 2
 1/13 anonim válasza:
98%

1. Kicsit figyelj oda a helyesírásodra.

2. Az iskolán kívüli dolgaidhoz semmi közük sincs. Nem mondhatják meg neked mivel járj be, az teljesen abszurd lenne.

2014. szept. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Na ez meg melyik iskola? A nyóc ker legmélyén fekvő iskola ez vagy mi?

Az iskola csak akkor tartoik érted felelősséggel, ha TANÍTÁSI IDŐBEN VAGY AZ Ő FELÜGYELET ALATT történt a baleset. Ha pl iskola kezdés előtt és nem az iskola területén, akkor nem őket terheli a felelősségre vonatal.

2014. szept. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Sajnálom, telefonról raktam fel a kérdést, és elég komplikált módon lehet ékezetet írni.

Köszönöm a választ , egyet értek.

2014. szept. 1. 20:07
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Meg esetleg válts iskolát, ha normális iskolát találsz, azt nem bánod meg. Ha közel laksz a nyugati határhoz, akkor akár osztrák iskolába is járhatsz, Ausztria nincs megfertőzve a kommunista diktatúra beütéseivel.
2014. szept. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom iskolai időtöltés keretein belül megtilthatja. Tehát ha mondjuk elmentek táborba busszal, oda busszal kell menned, ha másképp akarsz, azt kérvényezni kell. Vagy múzeumlátogatás, vagy ilyesmi iskolai program van, oda is olyan úton és módon kell menned ahogy az aktuális tanár mondja.

Emellett az iskola területéről szintén kitilthatja a motort. De tudtommal semmi joga nincs megtiltani, hogy - szigorúan tanítási időn kívül! - miképp közlekedsz.

2014. szept. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen , arra én is gondoltam, hogy az iskolából kitilthatják, úgyhogy meg sem kockáztatom, leparkolom az iskola mögötti önkormányzat tulajdonában lévő parkolóban. Dél-nyugaton élek, az iskola régen jó hírű volt , de most már nagyon undorító a helyzet, előfordult már a bántalmazás is nem egyszer.

2014. szept. 1. 20:15
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
A bántalmazást semmiképp ne hagyjátok annyiban. A tanításra képtelen tanárnak adnak alkalmasabb pályát is, például egy multinacionális cég cselédjeként.
2014. szept. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Bement egy srác anyukája, de az osztályfőnök úgy kibeszélte magát, hogy még a srác kapott büntetést. Óriási vétke volt a srácnak, kinyitotta az ablakot az ofő engedélye nélkül, ment is rögtön 2 saller jobbról balról, de nem baráti simogatás volt. A legdurvább incidens az volt, amikor az osztálytársamnak arcüreg gyulladása volt, az osztályfőnők meg játékból megpofozgatta.
2014. szept. 1. 20:20
 9/13 anonim ***** válasza:
A tanárt azért fizetjük közpénzből, hogy tanítson, ne pedig gyerekeket bántalmazzon vagy netán molesztáljon. A tanár ne feledje hogy proli, még akkor is ha udvariasan közalkalmazottnak mondják. Ha pedig a tanárnak túl magas az adrenalin szintje, akkor az oktatási minisztérium szívesen alkalmasabb állásba helyezi, ahol a társadalom hasznára fordíthatja erejét. A szülő helyébe rendőrségi és minisztériumi feljelentést tennék az is biztos.
2014. szept. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy akkor jogilag nem tehet semmit. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2014. szept. 1. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!