Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hivtalos úton megtilthatja,...

Hivtalos úton megtilthatja, hogy motorral járjak iskolába?

Figyelt kérdés
A helyi altalanos iskolában utálnak engem , és a szüleimet. Az az oka, hogy nem nyaljuk be a hazug , begyakort szovegeiket mint mások , én és a szüleim jelezzük ha egy adott szituációban a gyereknek illetve a szülőnek van igaza. Teljesen mindey, ebbe ne folyjunk bele. A lényeg , hogy a nyáron megcsinaltam a jogositvanyt , és motorral jarok be a suliba. Az osztályfőnök azt momdta, hogy tobbet nem johetek azzal. Megkerdeztem ,.hogy milyen jogon, azt mondta hogy mert nem akarja. Ok nem vállalnak felelosseget ha valami tortenik a motorral, és ha útközben balesetem lesz, az is az ő felelősségük. Mondom mi van , csak en , és mivel kiskoru vagyok a szüleim tartoznak ertem felelosseggel. Ha az igazgato no a kezembe nyom egy olyan papirt ami hivatalosan is megallja a helyet arrol, hogy az iskola területére nem johetek be motorral, azt természetesen megértem ,de azt nem tilthatjak meg, hogy kozlekedjek vele, ez nem igy mukodik, és ha ennek következményei lesznek, a szüleimnek is lesz 1-2 keresetlen szava magukhoz. A kérdésem az, hogy jogilag mit tehetnek, illetve hogy helyesen jartam -e el. Előre is köszönöm 14/F

2014. szept. 1. 19:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%
A tanár jogilag annyit tehet hogy rendesebben végzi munkáját. Minden más téren kuss a helye. Amúgy minisztériumi és rendőrségi feljelentés mindenképpen jót tenne annak az iskolának. Akár több szülő is összefogva. Ismétlem, joga van tanítani, de nem verekedni vagy beosztásával visszaélni, netán kiskorúakat molesztálni.
2014. szept. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
fölöslegesen viszed a dologba a jogot. semmi köze a jognak ehhez csak te bonyolítod túl. a tanár azt akarja hogy nem menj motorral suliba, érvényt tud ennek szerezni jogi úton?naná hogy nem. ha azzal akarsz bejárni hát bejársz azzal. amit viszont tud csinálni hogy rossz jegyeket ad neked... na az sem a jog asztala. hogy tudod e az anyagot azt ő dönti el. tehát hiába tanulsz rengeteget simán megbuktathat és nem tudsz hova fellebbezni. itt arról van szó hogy megéri-e izmozni még akkor is ha igazad van
2014. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 MIKLÓS18 ***** válasza:
Személyiségi jogok megsértése miatt perelhetsz és ha tanúskodóid vannak akkor jó esélyed van a perben!
2014. nov. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!