Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 16 évesen mi számít önvédelemnek?

16 évesen mi számít önvédelemnek?

Figyelt kérdés

A felől érdeklődnék, hogy egyrészt civilként minden harci tudomány és egyéb nélkül mi számít önvédelemnek akár 1 az 1 ellen vagy 1 az 5 ellenben, e mellett pedig, hogy milyen önvédelmi eszközök tartására illetve viselésére van jogom (pl.:gázpisztoly, gáz/paprika spray, sokkoló), illetve, hogy ez a kötelező a 18 életév meg stb, de attól még 16 évesen én egyedül megyek szinten mindenhova, szóval érdekelnének azért a dolgok.

Ismerem a mai világ felállását, hogy sokszor a támadónak van több joga, ismerem a magyar-cigány felállást, e melett mellékelem azt a hasonló témájú kérdést is, amit olvastam.

Ezeken kívül tud-e valaki nekem újat mondani, vagy megerősítést adni?

Link: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__2033103-h..



2014. szept. 7. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:

január elsejétől változott a törvény, bár kevesen tudják még mindig.

az önvédelemhez fűződő jogalkalmazás a gyakorlatban kiszélesedett.

nem kell arányos test erővel eljárnod ha megtámadnak, túl lépheted bőven, elég arra hivatkozni, megijedtél, és ez befolyásolt az normakövető magatartásod betartásában.

menthető felindulásból, felfegyverkezve, vagy csoportosan elkövetve, vagy éjszakai támadás esetén, még az emberölés elleni tettet is korlátlanul enyhítik, mert önvédelem volt.

ezzel is azt védik, aki az önvédelmet gyakorolja.

ha megfigyelitek ezután volt, hogy egyre kevesebb olyan hírt adtak, hogy egészséges embereket megtámadtak vagy kiraboltak, mert bizony ha megütöd a támadót és meghal, az ő baja, és a tárai lesznek szintén felelősségre vonva, te mint tanú, és sértett fogsz csak a bíróságon tanúvallomást tenni.

remélem tudtam segíteni.

2014. szept. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz ami hatvan évesen.
2014. szept. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BlackSword ***** válasza:

Önvédelemnek számít a támadás elhárítása, és a további megakadályozás...

a gázpisztolyhoz fiatal vagy, paprikaspré jehet nálad, a sokkoló meg senkinél sem lehet...


De ha öten akarnak megverni, akkor fuss el!!!

2014. szept. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nekem mindenki azt mondta, hogy ma már a támadó szinte 10-ből 9-szer megussza, és a végén még téged vonnak fellelőségre ha nem csak megvéded magad, de esetlegesen még kárt is teszel benne, főleg ezt egy roma támadó esetében.

Remélem nem tévedsz, mert ha valóban tartani is fogják magukat a rendészek ehhez a törvénymódosításhoz, akkor már azért sokkal nagyobb biztonságban érzem magamat, még kisegítő eszközök nélkül is.

2014. szept. 8. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!