Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A rendőrnek joga van megnézzni...

A rendőrnek joga van megnézznie az utcán a csomagom tartalmát?

Figyelt kérdés

2014. szept. 8. 09:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
igen
2014. szept. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

Természetesen joga van. Más országok törvényei nem mindenben egyeznek a magyarral, de több országban (pl. Olaszország) az utcai árusok elleni küzdelmet úgy oldották meg, hogy nem őket, hanem a vásárlókat ellenőrzik. Bárkit, bárhol megállíthatnak, megnézhetik mi van nála. Ha újszerű dolgot találnak, kérik a számlát. Ha nincs, akkor megbüntetik. Itt sem ártana ez.

De mindegy, máshol mi a szabály, a rendőr bármit, bármikor ellenőrizhet közterületen. Magánterületen belül pedig, ha indokolt. Tehát lakásba nem mehet csak úgy be, hátha talál valamit. Ahhoz kell házkutatási engedély, annak kiadásához pedig alapos ok.

De utcán csomagot, kocsi, ruházatot ilyen ok nélkül is átvizsgálhat. Ha jogszerűtlennek tartod az eljárását, s ebben nagyon-nagyon-nagyon bizonyos vagy, akkor megtagadhatod az együttműködést, erre a törvény lehetőséget ad. De legyen jó ügyvéded!

Ha nem akarsz helyben konfrontálódni, akkor utólag is élhetsz panasszal.

Miután eleget tettél a felszólításnak, s megmutattad a csomagot, kérheted a rendőrt, adja meg nevét és szolgálati helyét. Nem tagadhatja meg. S ez alapján nyújthatsz be panaszt.

2014. szept. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Igen, joga, gépjármű, csomag és ruházatátvizsgálásra.

Azért vigyázz, ha megtagadod az együttműködés, az jogszerű rendőri intézkedéssel szembeni engedetlenség, elő fognak állítani...

2014. szept. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Ezért is hívtam fel a figyelmét arra, hogy ha nagyon biztos a dolgában, s később is meg tudja védeni az igazát. Ritkán jár sikerrel ez.
2014. szept. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Hiába nagyon biztos a dolgában, SOHA nem tagadhatja meg. Panasszal élhet, ha bármi sérelem érte, de visszanyalhat a fagyi, ha törvényes dolgot akar megpanaszolni.


Pont most folyik egy ilyen eljárás, az ember megpanaszolta a törvényes intézkedésemet a 107-en, valótlant állított, amit a telefon rendszer rögzített, most indult büntetőeljárás az ember ellen.

2014. szept. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Nálad legalább indult Bucsek, engem hamisan vádolt bántalmazással, persze nem volt igaz, mégse indítják meg az eljárást ellene...
2014. szept. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megtagadni nem akarok ilyesmit mert szerintem is nagy az esélye hogy en huzom a rövidebbet.

Viszont akkor azonnal felmerül a masik kerdes: amig azok az eszközök amik nálam vannak karcmentesek, újnak látszanak, legyen nálam a számla?


Merthogy ez nem életszerű. Lehet ebből problémám¿

2014. szept. 8. 12:59
 8/33 A kérdező kommentje:
Eddig számlákat vagy eldobtam, vagy otthon mappaban gondosan oriztem, ha pl garanciális kerdes volt, vagy költségként akartam elszámolni. De utóbbi ket esetben vegleg eszemben sem volt magamnak hordani mint valami igazolványt. Tenyleg lehet ebből problema szerencsétlen esetben?
2014. szept. 8. 13:05
 9/33 anonim ***** válasza:
Én írtam ezt a számlás dolgot, s azt is, hogy külhoni gyakorlat a nepperek ellen. Nálunk ez nincs.
2014. szept. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Azt meg megkérdezném, ez a csomag tartalom megnézné milyen modon folyik? Mert azért gondolom ezt diszkréten kell tennie. Szerintem nem pakoltathatja ki az utcára acsomagomat de ha mély a csomag akkor puszta beletekintessel nem ér célt. Hogy megy ez a gyakorlatban?
2014. szept. 8. 14:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!