Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyors válaszokat várnék az...

Gyors válaszokat várnék az ügyemben. Egy húsz éves lány aki nem tartja a vérszerinti szülővel a kapcsolatot már két éve. Követelheti a szülőtől h gyerektartást fizessen utánna ha eddig nem kérte és még tanul?

Figyelt kérdés
10 éves volt a lányom amikor elváltunk az apja fizette a gyerektartást igaz h átvert az öszeggel.18-éves koráig neveltem én a lányomat a második házasságomba.Ő minden oknélkül elég csúnyán átvert és törtető módjára elhagyott minket hazudott rólam a tanárainak csak h kollégiumba felkarolják.Tovább tanult velem semmilyen kapcsolata nincsen azt írta nem tekint annyának,az apja azóta is fizetett utánna gyerektartást a mai napig úgy h ő kapta meg + a családi pótlékot + a nagyszüleinél van hétvégén azokat is kizsigereli.azt mondta amíg bír tanul csak h lehuzza őket is és a szülőket is.most húsz éves elvileg még egy évet tanul, nállítólag mostmár az apja nem fog fizetni a lányom járt bíróságon engem kerestet okmány irodán keresztül h arra kényszerítsen h fizessek utánna még nem lesz szakmája.én albérletben lakom párommal és két 10 éves kislánnyal alig bírjuk ígyis fizetni a kiadásokat, én most segélyt kapok.Kötelezhetnek-e engem a bíróságon h fizessek a gyerekem után amikor ő megtagadott már két éve és h két kiskorút nevelek.mivel engem kizárt az életéből a húszéves lányom és mindenféle ku...nak elhordott és nemtart velem kapcsolatot.Lenyomozhatja -e a címemet albiba lakok .mit tegyek ha akarnák se tudok fizetni és eddig neki nem kelettem ,nekem első h felneveljem a két kicsit
2014. szept. 10. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

gyerektartást semmi esetre sem, mert már nem gyerek.

amit kérhet, az rokontartás, ennek azonban teljesen mások a feltételei.

az alapján, amit mondtál (két pici gyerek, albérlet) kizártnak tartom, hogy bármennyit is megítéljenek neki.

2014. szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
6 hónapra visszamenőleg lehet csak
2014. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!