Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Illegálisan működő "bolt"...

Illegálisan működő "bolt" ellen feljelentést szeretnék tenni. Melyik felügyelő szervnél tehetem meg, hogyan és milyen formában?

Figyelt kérdés
Még mielőtt jönnétek, hogy milyen szemét vagyok, mit zavar az engem, leírom, miért. Saját üzletemtől kb. 300 m-re folytatja a tevékenységet, a saját házából. Jó, hogy olcsóbban tud mindent árulni (cigit is, amit én nem, italt, ruhát, élelmiszert, vegyi árut, stb.) mikor neki nem kell rá semmilyen adót, járulékot fizetni. Már szabályszerűen szállítják neki az árut. Idegeneknek nem nyit ajtót, senki be sem mehet nála, ha csengetnek, kinéz az ablakon. Ha ismeri, megkérdezi, mi kell, és kiviszi. Viszont konkrét bizonyítékom nincs rá. Csak elmondják a vevők, akik még hozzám járnak. A segítséget köszönöm!

2014. szept. 12. 09:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

NAV.

Elmondod amit tudsz, és ők kimennek.

2014. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 PHP de kóder! ***** válasza:
13%
a II. vilaghaboruban is magyarorszagon volt a legtobb spicli
2014. szept. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Neked ezek szerint nyilván komolyabb üzleted van.Akkor meg mi a frászt zavar egy szerencsétlen, aki próbál megélni, ahogy tud?!

Még ha a szomszédodban nyitott volna üzletet és ott árulna olcsóbban, akkor megérteném, hogy pampogsz, de így?!Elvárnád, hogy 200 km-es körzetedben senki semmivel ne merjen üzletelni?Milyen emberek vannak, megáll az ész!

"Elmondják a vevők, akik hozzád járnak" Azok a vevők vásárolni vagy pletykálni járnak hozzád?? Ha csak pletykálni, akkor zavard el őket a búsba, ha meg vásárolnak is, akkor meg mit panaszkodsz?

Ráadásul olyasmiről akarsz feljelentést tenni, amiről nincs is bizonyítékod, csak hallomásból értesültél.Tehát, lehet hogy a fele sem igaz.

Képzeld, bizonyos összeghatár alatt nyugodtan árulhatja a cókmókját.Gondolom, nem nagykereskedést üzemeltet ablakon át, a lakásból.Ráadásul, ha adószámos magánszemély, akkor pláne nem fogják büntetni.

Ha valóban nem kell járulékot fizetnie, annak az lehet az oka, hogy nem ér el egy bizonyos magasabb összeget a bevétele.Akkor mit kell irigykedni?

Sok ember van ám, akit feljelenthetnél hasonló alapon.Isten óvjon mindenkit az ilyenektől...

2014. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne sírjon senki, hogy nagy az adócsalás és nem tesznek semmit a hatóságok.

Felénk a romák csinálják ezt, de gondolom bűn őket feljelenteni, had lopjanak csaljanak.

2014. szept. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk kocsmát üzemeltet egy roma. Mindenki tudja, hogy a házában az van, temérdek bicikli van a ház előtt. De senki nem jelenti be, mert az "spicliskedés"
2014. szept. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
Pont a nagy adóterhek, meg égbeszökő árak miatt van, hogy ebben az országban mindenki úgy él meg, ahogy tud és ahogy nem szégyell.Valamiből muszáj pénzt csinálni, ha már a nagy adóterhek mellett a fizetésből, segélyből ennivalóra sem telik.Egyébként azok szoktak spicliskedni, akiknek jól megy.Aki épphogy megél a kis konyhakocsmájából, meg "ablakos üzletéből", annak több dolga, gondja van annál, minthogy NAV-hoz szaladgáljon feljelentgetni.
2014. szept. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem látja be a kormány, hogy ezekkel az adókkal az "aki sokat markol, keveset fog" helyzet fog előállni. Mindenki igyekszik kerülőúton csinálni mindent, és ezért gyakran még meg sem lehet szólni, mert nyilván mindenki célja az, hogy viszonylag jól éljen.


Ha a te üzleted forgalmába ez nem zavar be, akkor szerintem nem érdemes játszani a "jó polgárt". Lehet, hogy jogilag igazad van, de ha bejelented, és történik valami, valószínűleg jó sokan esnek el a napi betevőtől (nem csak azok, akik a boltot üzemeltetik).


Nem értek egyet a módszerrel, de én nem jelenteném. Aki meg fel van háborodva, hogy a kérdezőt ez mégis miért zavarja, annak gondolom a szeme sem rebben arra, hogy mennyi adócsalás van minden téren ebben az országban.

2014. szept. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Pont a nagy adóterhek, meg égbeszökő árak miatt van, hogy ebben az országban mindenki úgy él meg, ahogy tud"

Vagy épp a rengeteg adócsaló miatt szükségesek a magasabb adóterhek. Hopp ez pont a "tyúk, vagy a tojás" esete.

2014. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Leírtam, nem kérek kioktatást. És igen, rohadtul zavar, mert gyakorlatilag kertszomszéd, hiába úton kb. 300. Nyisson ő is boltot, aztán éljen meg belőle, nem fog zavarni. A segítő hozzászólást köszi.
2014. szept. 13. 12:14
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként pont ez az, hogy ide vevő már alig jár. Amit meg tudnak ott venni, megveszik ott. Több éve "működteti", egyre kevesebb a forgalom, egyáltalán nem megy jól. Ha jól menne, egyáltalán nem zavarna. Adószáma biztos, hogy nincs, és nemcsak a vevők mondták el, láttam saját szememmel is.
2014. szept. 13. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!