Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tovább? Jogosult...

Hogyan tovább? Jogosult vagyok bármiféle segélyre vagy támogatásra?

Figyelt kérdés

36 éves vagyok. 15 év munkaviszony után megbetegedtem, tavaly januártól már nem tudtam dolgozni. Idén áprilisban lejárt a táppénzem, mivel nem tudtam felvenni a munkát, megszűnt a munkaviszonyom. Most lejárt a munkanélküli segélyem is. Mi lesz most, hogyan tovább? Nem rokkantosítottak le, de nem vagyok munkaképes. Férjem 68 eFt rokkantságit kap. Jogosultak vagyunk bármiféle segélyre vagy támogatásra?

Egy ingatlanon, de külön háztartásban élünk nagymamámmal, ő 110 eFt nyugdíjat kap, édesanyám ápolási díjon van vele, ami 21 eFt. Ezt figyelembe veszik?

Egyáltalán, van esélyünk bármi segítségre?



2014. szept. 19. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Kapsz jövedelempótló támogatást életed végéig 22800 Ft cserébe pár hónapot közmunkázól évente. Ha nagyid rokkant kérj ápolási segélyt az 45 ezer.
2014. szept. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1) megoldás - rehabilitációs vagy rokkantsági ellátás

Ha nem vagy munkaképes, akkor ún. rehabilitációs vagy rokkantsági ellátást lehet igényelni. Menete: előszö "négyoldalas" háziorvosi beutaló kell. Azzal a kormányhivatal Rehabilitációs Szakigazgatási Szervénél kérelmet kell beadni ún. komplex felülvizsgálatra. Ott küldenek szakhatósági állásfoglalást, és hatósági bizonyítványt - ha az egészségkárosodás elér egy bizonyos szintet, akkor rehab/rokkantsági ellátást kaphatsz (megfelelő biztosítási idővel - 15 év munkaviszony esetén ez biztosan megvan).


2) megoldás - FHT

Ha az egy főre eső jövedelem 25.000 Ft alatt van, és 1 évig a munkaügy álláskeresési nyilvántartásában vagy, havi 22.800,- Ft-ot kapsz, plusz nem kell fizetni a Tb-t (havi 6.810,- Ft). Önkormányzatnál kell intézni.


3) megoldás - rendszeres szociális segély

Az előző segély párja (a kettő együtt az aktív korúak ellátása). Ehhez vagy 2007 előtti munkaképesség-csökkenésről kell OOSZI igazolás (67%MKCS), vagy a fent írt komplex minősítés 50% egészségkárosodásról.


Mindenképpen a Rehab. szakig szervet kell megpróbálni! Hosszadalmas, de addig:


4) kiegészítő megoldás

A régi átmeneti segély mai megfelelőjét az önkormányzati segélyt az önkormányzatnál meg lehet igényelni. Egyszeri pénz, "tűzoltásra".

2014. szept. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Közgyógy igazolvány, ami nem sokat segít, de a gyógyszeredet, stb.-re nagy kedvezményt nyújt

Ehhez az kell, hogy az összes de összes dokihoz elmész, és kérsz igazolást minden de minden gyógyszerről, stb. ezzel mész a háziorvoshoz majd az önkormányzat szoc osztályára.



A szoc osztályon lehet kérni egyéb segélyeket is, ha normálisak, akkor szépen felhomályosítanak, ha nem, akkor neked kell kitalálni, de azért akadnak lehetőségek, ha nem is sok.

2014. szept. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

ORSZI előtt voltam, 23%-ot adtak.

Nagyimmal Anyu van ápolási díjon.

Az egy főre eső jövedelmünk 34eFtra jön ki. De a rezsi nagyon magas :(

Nagyon szeretnék munkába állni újra, de egyelőre nincs rá sok esély :( Félek.

2014. szept. 19. 22:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért nem vagy munkaképes, mi történt?
2014. szept. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Föntebb írtam Neked a Rehab. Sz.sz-nél a komplex felülvizsgálatot.

Azt csináld meg feltétlenül.

Írtad, szeretnél munkába állni.


Ha legalább 40%-os az egészségkárosodásod (azt ott állapítják meg), akkor egyrészt ellátást kapsz.


Másrészt ún. akkreditált, védett munkahelyeken tudsz munkát vállalni, mint megváltozott munkaképességű munkavállaló - ott figyelemmel vannak (kötelesek!) a betegségeidre!

2014. szept. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!