Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van erre ép ésszel felfogható...

Van erre ép ésszel felfogható magyarázat?

Figyelt kérdés
Idén tavasszal pert nyertem másodfokon. Most ősz van. Azóta senkitől semmi írásbeli értesítést nem kaptam. Az elnök bő órányit beszélt, gondolom azt papírra fektetik, azt szeretném megkapni, kézbe venni. Kirendelt ügyvédem volt, aki utolérhetetlen. Ilyen esetben mi a hivatalos teendő? Valakinek nem lett volna kötelessége engem, mint érintetett tájékoztatni?
2014. szept. 21. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj be a másodfokú határozatot hozó bíróságra, és kérd, hogy a határozatból, egyéb jegyzőkönyvből stb. adjanak másolatot neked. Én amúgy úgy tudom, hogy ex officio meg kell küldeniük a per érdemében hozott határozatot a peres feleknek. Arra ugyan nem emlékszem, hogy a Pp. hány napot ad erre a bíróságoknak (és most lusta is vagyok felcsapni), de abban majdnem biztos vagyok, hogy tavasz óta az az idő már régen eltelt.
2014. szept. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pp. 219.§ (1)bek. a)pont és (2) bekezdés, ami e tekintetben releváns.
2014. szept. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségeket. Az lesz. Bemegyek a lajstromirodára és oldalanként 100,-Ft-ot fizetek, hogy megkapjam végre, ami megillet. ( Közben imádkozom, hogy ne kelljen személyi kölcsönt felvennem ezért.)

Sajnos nem tudom az ideillő §-t megtekinteni. Épp azon morfondírozom, miért nem végzek el egy jogi kurzust? Mit jelentenek ezek a rövidítések? Pp.? Talán Polgári perrend? Nem találom. :( Minden törvény fenn van a neten?

2014. szept. 28. 12:31
 4/4 A kérdező kommentje:
Megtaláltam. Köszönöm a segítséget.
2014. szept. 28. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!