Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Judy bírónő bíráskodása...

Judy bírónő bíráskodása mennyire felel meg a valóságnak?

Figyelt kérdés

Nem ismerem az USA törvénykezését, de nekem az egész nagyon fura. Pl. amikor egy pár száz dolláros adósságért folyó perben megkérdezi, hogy mennyit keres az alperes barátnője (tanú). 25 ezer dollár a válasz. Erre a bírónő: Jó, akkor megítélek 25 ezer dollárt a felperesnek). A kereset sokkal kisebb összegről szólt.

Vagy amikor az alperes mentő körülményeket hozna fel, nem ad rá lehetőséget: Itt én vagyok a főnök.


2014. szept. 22. 11:18
 1/5 Enikő64 válasza:
55%
Európa nagy részében(Magyarországon is)a római jogrendszeren alapul a törvénykezés :jogszolgáltatás ...USA-ban angol-szász jogrendszer alapján történik az igazságszolgáltatás. Judy bírónő- minden adás úgy kezdődik,hogy elmondják : valós ügyekről,valós perről van szó.Aránylag sok részt láttam Judy bírónő bíráskodásából,mindkét félt felkéri,hogy mondja el a saját verzióját-nagyon bunkó módon viselkedőkre,vagy a nyilvánvalóan hazug ügyeskedőkre szokott az általad említett módon rászólni.
2014. szept. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Az eltérő jogrendszert értem is, meg hogy rendre inti a nem megfelelően viselkedőket, hazudozókat.

De azt nem, hogy egy 500 dolláros keresetre, miért ítél meg 25 ezer dollárt, ami az alperes barátnőjének éves keresete, ezt nem értem.

Vagy amikor az egyik fél rendőrségi jegyzőkönyvet adna át, releváns az ügy szempontjából, s csak annyit mond, nem érdekel.


A valóságos esetek. Hát igen. A légi katasztrófák sorozat is az, s repülős ismerőseim vérmérséklettől függően hahotáznak, vagy bosszankodnak olyan sok valótlanságot hordanak össze, vagy szakmai szempontból hülyeséget.

A Hogyan készül sorozat a kedvencem. Na annak alig van köze a valósághoz.

2014. szept. 30. 12:09
 3/5 exelant válasza:
Régi kérdés már ez, de én is nézem ezt a sorozatot, de 25000 dollárt soha nem szokott megítélni Judy bírónő, azt többször is megemlíti, hogy az ő jogköre 5000 dollárig terjed, ennél többet hiába igényel kártérítésként árki, nem ítélhet oda. Valamit elérthettél , nem 25 ezert csak 5 ezert ítélhetett oda a bírónő.
2017. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is elérthettél valamit, viszont egyetértek veled abban, hogy nagyon sok esetben csöppet sem mondható korrektnek. Ez szerintem egy színjáték, akármit mondanak az elején. Kétlem, hogy így lealázhat akárkit. Rendre utasítani az okés, de lehülyézni kétlem, hogy bárkit lehülyézett, márpedig ez elég gyakori nála.

Nagyon sok esetben hangulatfüggő, hogy kit ítél nyertesnek.

Volt olyan, hogy a felperes felé hajlott, már-már úgy nézett ki, hogy meg is nyeri, az alperes nem mondott semmi döntőt, Judy éppen őt szorongatta, a felperes beszólt, de nem olyat, hogy leleplezte volna magát, vagy ilyesmi, csak közbevágott, erre Judy azt mondta, hogy akkor az alperes javára dönt.


Kamu az egész.

2020. febr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kamu. A szereplőket többször megkerestem már facebookon, ugyanazon a néven vannak fent, mint amiben a műsorban is szerepelnek. Az egyiknél láttam is egy régi dühös bejegyzést, ami arról szól, hogy megkárosították, és perelni fog. Véletlenül pont erről az ügyről volt szó a műsorban is.
2023. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!