Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnál egy olyan törvénymó...

Támogatnál egy olyan törvénymódosítást, hogy az emberek engedély nélkül büfét nyithassanak és mozgóárusként ételeket áruljanak?

Figyelt kérdés
Pl. valaki csak úgy kiülne egy asztallal az utcára és sonkás zsemlét árulna, vagy fölszállna a vonatra a kezében tálcával és szendvicseket, italokat árulna.

2014. szept. 22. 11:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Te komolyan ennél ismeretlen helyről származó ételt? Ételmérgezéssel, rokkantsággal, halállal hová fordulnál?


Az engedéllyel működőknél is találnak szabálytalanságokat, hátha még engedély, ÁNTSZ-vizsgálat sem kellene hozzá!

2014. szept. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem a helybérletet kéne megszüntetni. Ugyan úgy kéne számlát adni szerintem azt kéne befejezni hogy egyrészt nulla áfa másrészt helybérletet se kelljen fizetni amíg a havi bevétel nem haladja meg a 300 ezer forintot. Számlát ugyan úgy kelljen adni mert ahogy az első mondta akkor akár mérgezett is lehetne az étel. Viszont ne kelljen helybérletet fizetni meg áfát. Akkor sokkal jobban megérné. Ugyanúgy lehessen visszaellenőrizni stb. csak ne kelljen az eladónak plusz adókat fizetni 300 ezerig.
2014. szept. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 szántóvető ***** válasza:
10%
támogatnám de csak egyszerű ételeket ilyen zsemlés szendvics meg hasonlók.jó ötlet.
2014. szept. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Zsemlés szendvics az milyen? Olyan mint a román? (Két szelet kenyér között egy harmadik. Csak itt a harmadik az zsömle...) :-D
2014. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem támogatnám. Legyen engedély, de lényegesen kevesebb utánajárással, olcsóbban, mint most. Az engedélyre - véleményem szerint - azért van szükség, hogy lehessen biztosítani a megfelelő élelmiszer-biztonságot. Ebből adódóan az engedély legfőbb feltétele a megfelelő technológia igazolása lenne. Ha ugyanis bárki szabadon árulhat bármit, nem kizárt, hogy egész este fosni fogok a romlott sonkás zsemlétől és még csak azt sem tudom, ki adta el nekem.
2014. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
jó kis napon érlelt sonkás szendvics. Hmmm vallásos országgá válna megint Magyarország, mert a bokorban fosók csak azt kiabálnák, hogy "Óóóóóóóó Istenem!!!!"
2014. szept. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6%
Természetesen.
2014. szept. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azok, akik az ilyet támogatják álomvilágban élnek komolyan. Azt nem mondom, hogy ami ma megy, az jó, de gondoljatok már bele, eladnák a szart is kajának. Mint Indiában. Én biztos nem ennék egy olyan szendvicset, ami ott áll egy asztalon reggel óta. 0 egészségügyi ellenőrzés, lenne egy csomó hasmenéses betegség. Falúról vagyok, nem vagyok finnyás, de jött már rám a cifra még rendes büfés kaja után is. Nemhogy még egy putris légyszálta kajától.
2014. szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

NEM. Semmi kedvem spontán összef*sni magam a zsírúj négyesmetrón, vagy telibehányni egy random embert az utcán.

Élelmiszereknél még ennél is szigorúbb szabályozás, és ellenőrzés kellene.

2014. szept. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az ötletemet onnan vettem, hogy Kubában, Mexikóban, Brazíliában is van ilyen.


A fosástól rettegőknek:


Ilyen alapon a szomszéd nénitől sem fogadnál egy egy sonkás zsemlét? Hiszen ki tudja miből készült, amikor nincs büfés engedélye...

2014. szept. 22. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!