Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnál egy olyan törvénymó...

Támogatnál egy olyan törvénymódosítást, hogy az emberek engedély nélkül büfét nyithassanak és mozgóárusként ételeket áruljanak?

Figyelt kérdés
Pl. valaki csak úgy kiülne egy asztallal az utcára és sonkás zsemlét árulna, vagy fölszállna a vonatra a kezében tálcával és szendvicseket, italokat árulna.

2014. szept. 22. 11:54
1 2
 11/15 szántóvető ***** válasza:

sonkás/kolbászos szendvicsre gondoltam.az igaz hogy a legyek a por és a meleg nem tenne jót neki.(sosem volt hasmenésem ilyen kajától,talán ezért lennék engedékeny)

amitől félek az a külföldiek által készített kaja de azokat kerülöm (konkrét nevet direkt nem írok.)

2014. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen alapon a szomszéd nénitől sem fogadnál egy egy sonkás zsemlét?"


Ha ismerem, tudom, hogy ügyel a higiéniára, akkor elfogadom tőle, de egy ismeretlentől nem!

Ki tudja, mosott-e kezet vécéhasználat után, keverte-e a nyers húst a kész termékkel, romlott-e az élelmiszer, megfelelően tárolta-e, belehullott-e a haja stb. Étellel rengeteg kórokozót be lehet vinni a szervezetbe, munkámból adódóan találkoztam már ilyen esetekkel, amikor meg kellett keresni, melyik ételben volt a szalmonella, coli stb. Még féregpetéket is simán lenyelhetsz ilyenekkel.

Ha téged nem zavar, hogy patkányméreg mellett tárolt, földről felszedett, fikás, vizeletes kaját eszel, hát edd; de másnak add meg a lehetőséget, hogy biztonságos élelmiszert fogyaszthasson!


Lényeg a lényeg, nem poénból találták ki az élelmiszerbiztonsági előírásokat, ezek előtt sokan betegedtek és haltak meg a rossz minőségű ételektől.

2014. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12-esnél a pont. nem egy forgalmas utca melletti vadidegenről van szó, hanem mondjuk arról a néniről, akinél szedtem a diót. Nem ugyan az a kettő.
2014. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem!
2014. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Azért annak örülök, hogy az élelmiszer-biztonság mindenkinek eszébe jutott.

Én sem támogatom, de más okból sem.

Addig, amíg kizárólag engedéllyel rendelkező hely árulhat élelmiszert, addig minimálisan, de megvan az a bónusz, hogy mondjuk minőségi terméket kapok. Ismétlem, MINIMÁLISAN.

Ha lehetne engedély nélkül sonkás szendót árulni, minden bidámbidám (nemcsúnyaszó) abból élne, hogy a meki mellett kukázza ki a maradékot, és abból lesz a bikmek. Az összehasonlítás természetesen nem egészségügyi, hanem minőségi szempontból értendő.

Igen, tudom, máshol is, de ott legalább annyi van, hogy van esélyed arra, hogy nem sz@r az egész.

És azt se felejtsük el, hogy vannak, akik engedéllyel ebből élnek. Ne mutyizzuk már el mindenki munkáját...

2014. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!