Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó ajándékozása egyenes...

Új autó ajándékozása egyenes ági leszármazottnak. Miket kell fizetnem a lentebb vázolt esetben?

Figyelt kérdés

Én vásárlom és fizetem ki az (új) autót gyakorlatilag. De apám nevére vásárolnánk mert ő közalkalmazott és kap jó flottakedvezményt az Opeltől (míg én nem) rengeteg pénz a különbözet, mind megtudnám így spórolni (770000 Ft).

Én szerepelnék a forgalmiban mint üzembentartó, de a törzskönyv és a tulajdonjog apáé lenne.


Nagyon jó a családtagok közötti viszony, szóval ebből nincs probléma de azért mégis csak az első autóm, szeretném ha a nevemen lenne előbb utóbb a tulajdonilag is.


-Jól sejtem hogy mivel az apám ajándékozza nekem formálisan az autót nincs vagyonszerzési illeték (egyenes ági rokoni kapcsolat miatt)?


-A forgalmi eleve én nevemen lenne mint üzembentartóén, ha "nekem ajándékozza" a kocsit akkor új forgalmi is kell annak ellenére hogy tök ugyanazok az adatok kerülnének bele? Vagy csak a törzskönyv lesz új?


-Mivel vadonat új autóról van szó ami a szalonból való kihozatal után 1-2 hónapon belül kerülne átajándékozásra megspórolható az eredetiségvizsgálat összege? Vagy viccesen meg kell csináltatni ettől még? :D


Ha valaki tételesen leírná, hogy mennyit kell fizetnem összesen az én helyzetemben az ajándékozásnál azt megköszönném :) Egy Opel Corsáról van szó, 1398 cm^3 motorral (74kW 100LE).



#ajándékozás #ajándékozási illeték #ajándékozás egyenes ági utódnak
2014. ápr. 26. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Elmúltál 30 éves? Ha nem, legyen csak apád nevén, mivel úgy olcsóbb lesz a biztosítás. Neked baromi nagy költség lenne, csak azért mert h a te neveden van. Így én ezt elvetném.


Amúgy ha már új autóra van pénzetek, biztos, hogy egy ilyen kis kávédarálót venni a jó megoldás????? Kicsi Corsa 100 lóerővel? :O

2014. ápr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Pontosan nézz utána ennek a közalkalmazotti kedvezménynek. Nem biztos, hogy akkor is megkapjátok, ha a te neved szerepel üzembentartóként a forgalmiban. Tuti helyről kérdezzen rá az édesapád, hiszen ő a közalkalmazott.
2014. ápr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Ajándékozás esetén az átírási költséget meg kell fizetned ugyanúgy, mint vásárlás esetén. Ajándékozási illeték a te esetedben nincs.
2014. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! mentek a zöldek.


Engem sosem izgattak a nagy autók, bőven elég egy kicsi. A lóerő se érdekelt eddig de amikor azt mondtam, hogy nekem elég az 1000 köbcentis motorral is mindenki kiröhögött és piszkált miatta... Ezért rá lettem beszélve az 1400 köbcentire.


Ami megdobja az autó árát az a navigációs rendszer -Touch and connect- (mert egy dolog, hogy a lóerő és a méret nem az én világom de a kütyüket szeretem).


Olyan nagyon sok pénzem nincs, 3,3 (esetleg 3,4) milliót szánok az autóra. Használtat nem akarok venni mert nem bízom az emberekben és nem értek az autókhoz túlzottan és félek hogy átvernek.


Egyébként én úgy tudom a vagyonszerzési illeték alól mentesülök mint egyenes ági leszármazott.


29/F

2014. ápr. 26. 16:04
 5/7 anonim ***** válasza:

A szerzési illetéket (régi nevén átírási díjat) duplán kell kifizetni nem visszterhes átruházás (ajándékozás) esetén!


Persze ha csak üzembentartóként leszel bejegyezve, akkor a szerzési illetéknek csak a felét kell kifizetned, ami esetedben 74*750=55500 Ft. Ha vásárolod az üzembentartói jogot apádtól (akár 1 Ft-ért is), akkor ez az összeg feleződik (27750 Ft).

2014. ápr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is fizetned kell, ahogy írják.


Én örököltem járművet egyenes ági rokonomtól, fateromtól és ugyan olyan komplett átírási költségeket kellett fizetnem, mintha úgy vásároltam volna egy idegentől.

Szerintem nincs ez másként ajándékozásnál sem.

(Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy akkoriban még tanultam, egy fillér jövedelmem nem volt, de hogy miből fizetem az illetéket, az nem érdekelt senkit. Eladni nem adhattam el, amíg nem került a nevemre.

Ugyan ez volt az ingatlannal is amit örököltem, kb fél millió illetéket kiszámláztak amit a nulla forint jövedelmemből kellett kifizetnem.)


Erről a közalkalmazotti flottás kedvezményről tudnál nekem valami infót írni, akár privátban, ha itt nagyon off? Én még nem hallottam erről. Pedig én is közalkalmazott, sőt tisztviselő vagyok. Pont Opelem van, egyelőre nem is szeretném lecserélni, de később jól jöhet ha tudok erről.


Egy 100 lóerős motor egy viszonylag kis autó alatt kávédaráló lenne?! És akkor mekkora motornak kéne alatta lennie ami nem az? Talán 400 lóerőnek? A 100 lóerő is bővel elég normál utcai közlekedésre.


Nekem Astrám van 5 ajtós, tehát az sem egy hatalmas bálna. Méretben bőven elég, kényelmes, pakolható is, sose kéne ennél nagyobb kocsi.

Az enyém 74kW-os, de 1.7-es dízel motoros. Navigáció, sőt elektronikus állítású sport futómű, aktív kanyarkövető bi-xenon fényszóró, meg minden földi jó van benne.

Szerintem kérdező, ahogy a szavaidból kiveszem, te is szeretni fogod a Corsádat, nem rossz autók ezek.

Sajnos a dupla illeték nem hiszem hogy kikerülhető.


31/F

2014. ápr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De ha azt vesszük a kétszeri átírási költséggel is még mindig beljebb vagytok, mint a 770.000Ft-os kedvezmény nélkül csak egyszeri átírással.
2014. ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!