Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 50 %-os egészségkárosodás...

50 %-os egészségkárosodás miatt rendszeres szociális segélyt kapok. Hány napot (órát) dolgozhatok egy évben úgy, hogy ne vonják meg a segélyt?

Figyelt kérdés

2014. szept. 23. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik.

A segély összegéből le kell vonni azt az összeget, amit keresel.


Teszem azt, megkapot a teljes összeget, a 25.650,- Ft-ot.

Ha havi 10.000,- Ft-ot kapsz ezen felül, akkor a rendszeres szociális segélyként csak 15.650,- Ft-ot utalnak át!


Akkor vagy jogosult rendszeres szociális segélyre, ha az egészségkárosodás mellett a jövedelmed (vagy a családban egy főre eső jövedelem) nem haladja meg pont ezt a 25.650,- Ft-ot.


Ezt az öregségi nyugdíjminimum 90%-ban határozzák meg (28.500,- Ft 90%-a).

2014. szept. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem akarsz amúgy elmenni ún. védett, akkreditált munkahelyre dolgozni, ahol pont egészségkárosodott (megváltozott munkaképességű) személyeket alkalmaznak?
2014. szept. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hát én ismerem ezeket a bizonyos védett, akkreditált munkahelyeket és az ilyenekben gyakran szarabb körülmények uralkodnak mint a "normál" munkahelyeken..Teljesen idiótának nézik ott az embereket (mondjuk a legtöbbjük az is) nem tartanak be semmilyen biztonsági előírásokat, megy az ingyenes túlóráztatás ezerrel. Egy ismerősöm dolgozott ilyen helyen, neki egészségkárosodása miatt csak napi 6 óra munkaidő volt engedélyezett,ennek kellenére napi 10 órát dolgoztatták, ráadásul a túlóráért nem is fizettek semmit. A benti szagok elviselhetetlenek voltak szagelszívó természetesen nem volt, nyáron volt a műhelyben kb. 35 fok meleg és még csak egy ventillátor sem volt biztosítva... Hát, tudnék még erről mesélni, de nem akarok inkább.
2014. szept. 24. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Bármennyit dolgozhatsz, csak arra ügyelj, hogy véletlenül se jelentsenek be.
2014. szept. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
én úgy emlékszem azt mondták, hogy 90 (napi hány órában?) napot dolgozhatok úgy, hogy nem lesz megvonva, csak nem vagyok már benne biztos, ezért kérdezem
2014. szept. 24. 13:34
 6/14 anonim ***** válasza:

Azt mi nem tudhatjuk.

Fent vázoltam a főszabályt, hogy akkor kapod, ha az egy főre jutó jövedelem nem több 25.650,- Ft-nál, és az összege szintén 25.650,- Ft. Tehát: ha ennél többet kapsz egy hónapban a munkáért, megvonják. Ha ennél kevesebbet, a segély összegéből levonják.


DE! A helyi önkormányzati szabályban ezen módosíthatnak kissé. Viszont, ha nem tudjuk, melyik önkormányzathoz tartozol, addig erről a 90 napos szabályról senki sem fog okosat mondani, mert ilyen csak a Te városodban van!

2014. szept. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Érden lakom
2014. szept. 27. 23:24
 8/14 A kérdező kommentje:
ilyen "tapsikálós" statisztamunkára gondoltam, hogy talán az menne, az egészségkárosodásom ellenére
2014. szept. 27. 23:39
 9/14 A kérdező kommentje:
néha kiegészítésként, mert ami pénzt kapok...
2014. szept. 27. 23:40
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyes válaszoló ha levonják a segélyből a keresett összeget

akkor mond már el nekem mi értelme munkát vállalni?

Ez úgy hülyeség ahogy van egy betanított munkával amihez

nem kell szakmai képesítés 4 órába lehet keresni 30 ezer forintot,akkor az általad ismert törvény szerint még nekünk

egészség károsodott embereknek kéne fizetni.

2014. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!