Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire jogsértő az, ha...

Mennyire jogsértő az, ha kamerán keresztül néz a munkáltatóm?

Figyelt kérdés
Egy kisboltban dolgoztam a főnökeim mindig kamerán néztek,hogy dolgozom.Én Úgy érzem megcsináltam a munkámat,de valami mégsem tetszett nekik.Már az elején észre vettem,hogy nem vagyok szimpatikus nekik.Tegnap fel is mondtak próbaidő alatt.
2014. szept. 24. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
A hozzajarulasod nelkul jogserto lehet, viszont ha az uzletre ki van irva hogy kameraval megfigyelt terulet akkor rendben van a dolog.
2014. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Ahol van kamera ott ki van táblázva, hogy kamerarendszer működik. Ha ott dolgozol és tudsz róla akkor nem jogsértő.
2014. szept. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos +teheti! (öltözőbe, Wc-be nem teheti)
2014. szept. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Boltban megteheti. Azzal hogy belépsz az üzletbe, elfogadod ezt. WC-be, öltőzőbe nem mehet a kamera.


Nekem 4 alkalmazottam van, irodában dolgozunk, kamera van felszerelve, hatékonyság növelése miatt, és mióta van kamera, javultak a mutatók. Ugyanis ha nem voltam benn, nem tették oda magukat rendesen.

2014. szept. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Akkor sem jogsértő, ha recskázik az irodában az árúfeltöltő diáklányra?
2014. szept. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Nem vagyok benne biztos, de elvileg arra nem lehet használni, hogy a dolgozókat megfigyeld. Én is dolgoztam gyárban, ahol voltak kamerák felszerelve, de csak a lopások megelőzése miatt. Egyébként nem használhatták arra, hogy egy munkás teljesítményét értékeljék vele, sőt... valójában csak akkor néztek bele a felvételekbe, ha valami történt.


4: Gondolom rendesen megfizeted őket és azért lazsálnak munkaidőben...

2014. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

"4: Gondolom rendesen megfizeted őket és azért lazsálnak munkaidőben..."


Nem hinném, hogy a nettó 180.000 Ft, bejelentve, ne lenne elég ok arra hogy hajtsanak. 20 emberem volt, mostanra 8-an maradtak, csak a tényleg hajtós, jól dolgozókat tartottam meg. A munkavállalók nagy részénél kell valamilyen eszköz a teljesítmény fokozására, mert amúgy a 8 órából jó ha 5-öt végigdolgozik. Persze tisztelet a kivételnek.

2014. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
7: Akkor te nem tartozol az átlagos munkáltatók közé. Nagyon sokan még a mérnököknek sem fizetnek ennyit, akik kidolgozzák a belüket. Le a kalappal, ha igazat mondasz.
2014. szept. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
7. Igen, Budapesten, egy reklámügynökséget vezetek. Fizetést sohasem sajnáltam az emberektől, feltéve, ha jól dolgoznak. Nekem az olyan munkavállalóval van a bajom, aki elvárja a nagy pénzt, a semmiért cserébe. Viszont azt a munkaadót is rühellem, aki éhbérrel kiszúrja az emberek szemét, és ezért maximális teljesítményt vár el.
2014. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az én munkáltatómnak nagyok voltak az elvárásai a fizetéshez képest.Rám volt szállva,ezért figyelt mindig. Ha valami baja volt,nem a szememben mondta meg,hanem a kolléganőmtől hallottam vissza.
2014. szept. 24. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!