Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényesek-e az alábbi...

Törvényesek-e az alábbi tevékenység?

Figyelt kérdés

Céget, vállalkozást lejárató marketing, illetve ezzel való zsarolás, amennyiben nem cselekszenek helyesen.


Történt ugyanis egy olyan, hogy egy autószerelő-javító cég újrafújt és festett nekem egy lökhárítót. A lökhárítón a festék kb egy év után elkezdett lepattogzani amit egyértelműen nem kőfelverődés okozott, hanem nyilvánvalóan silány minőségű munka.

Tartok attól, hogy a vállalkozás visszautasítja azt a kérelmemet, hogy bérmentesen, ha már kifizettem érte rengeteg pénzt, csinálja meg végre normálisan, úgy ahogy azt eleve kellett volna és fogyasztóvédelemmel sem szeretnék babrálni, megmondanám nekik, hogy ha nem csinálják meg, akkor nekem megéri azt, hogy a lökhárító megcsinálásának árából plakátokat nyomtatok a festéklepattogzások képeivel és az alábbi szöveggel: "Ezt a lökhárítót az XY autószerviz javította ekkor... így néz ki most!" és rászánok egy teljes szabadnapot, hogy ezeket a plakátokat kitegyem a városban. (Ezzel más fogyasztókat is megvédenék az esetleges csalódástól) tehát azt a pénzt amit megakarnának spórolni rajtam, saját maguk ellen reklámjára költenék.


Jogosnak jogos, csak tudni szeretném, hogy törvényes-e ez?



#törvény #jog #ellenkampány #ellen marketing
2014. szept. 29. 12:31
 1/3 A kérdező kommentje:

*Törvényes-e az alábbi tevékenység?


Elírtam. Bocsi.

2014. szept. 29. 12:31
 2/3 anonim ***** válasza:
nem az.
2014. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De bizony törvényes. Csak vigyázni kell a formai szabályokra (mert ezt a törvény szabályozza). Ha tudod bizonyítani az állításaid, és szabályos reklámfelületen helyezted el, semmi akadálya. Ezen túl van Fogyasztóvédelmi Hatóság is. Ott is tehetsz bejelentést. Ha nem kaptál szabályos ÁFA-s számlát, az adóhatóságnál is tehetsz feljelentést. Az emberek többsége azt hiszi, nem tehet semmit, ez nem igaz.

Más kérdés, ha például az adott településen a vállalkozó jóban van a helyi hatalommal, és azzal visszaélve, utána téged tesz tönkre (akár fizikai erőszakot alkalmaz). Ekkor lehetséges, hogy csak hasonló módszerekkel léphetsz fel, de ekkor tudnod kell, hogy mindenki törvényellenesen cselekszik, ilyenkor az erősebbnek lesz igaza.

2014. szept. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!