Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minek számít ha golyóálló...

Minek számít ha golyóálló üveg mögött rálőnek valakire?

Figyelt kérdés
Szerintem teljesen egyértelmű, hogy az illető nem sebesülhet meg a lövéstől. Ha nem rendezvényen történik ezért nem okoz riadalmat, akkor mi alapján veszik elő az elkövetőt?
2014. szept. 29. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk gyilkossági szándéknak számít. És eszerint büntetendő. És még örüljön az elkövető, hogy a potenciális áldozat volt olyan előrelátó, hogy megakadályozta a tervet, ezáltal kisebb büntetést lehetővé téve az elkövetőnek.

A helyes elv az lenne, hogy vizsgálni kellene, üveg nélkül mi lett volna az eredmény. És a büntetést aszerint kiszabni.

2014. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Támadásnak számít, és eszerint kezelendő.
2014. szept. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A golyóállóüvegre nincs ráírva, hogy golyóálló, nem biztos, hogy az a fél, aki lő tudja, hogy milyen üveg az az üveg, vagy ha golyóálló is, akkor pontosan hogyan fog viselkedni, tehát ugyanolyan emberölési kísérletnek számít, mintha nem golyóálló üveg lenne.
2014. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ConnectCare ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ, hogy a támadó tudatában mi volt. Ha tudta, hogy biztos, hogy az üveg felfogja a lövést (és erre alappal számíthatott, tehát tényleg 10000%, hogy megfogja az üveg a golyót, mert "annyira golyóálló"), akkor szerintem max lőfegyverrel visszaélés. Ha meg akarta ölni a fal mögött állót, csak nem jött össze az üveg miatt, akkor emberölés kísérlete. Ha csak megsebesíteni akarta és ezért pl. lábra lőtt, de megintcsak az üveg miatt nem jött össze akkor pedig testi sértés kísérlete.
2014. szept. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem úgy rémlik, h a tudat nem számít, ebben az esetben az alkalmatlan kísérlet áll meg.

Tehát ez olyan, h hashajtóval akarnál valakit megmérgezni.

2014. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zolidobos ***** válasza:
Szerencsének...))
2014. szept. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!