Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha barátomtól veszek 1x...

Ha barátomtól veszek 1x vényköteles gyógyszert (Xanax) és észreveszi egy rendőr. Akkor milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
2014. okt. 1. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Hogy érted hogy veszel? Ellopod vagy megveszed pénzért?
2014. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
A rendőrnek semmi köze hozzá, nem tanult gyógyszertant. Adóval kapcsolatos kérdések merülnek fel.
2014. okt. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A barátod bűncselekményt követ el azzal, hogy eladja neked, mert vényköteles gyógyszer csak engedéllyel lehet árusítani.

Te viszont nem követsz el bűncselekményt, maximum olyan, mintha zárjegy nélküli cigit veszel, pár tízezer forintos bírság szabálysértésért.

2014. okt. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne a rendőr orra előtt adja oda, és nem lesz probléma belőle.
2014. okt. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Rengetegen veszik sutyiba a Xanaxot, Rivotrilt stb.Jól írták, ha nem a rendőr orra előtt veszed meg akkor a büdös életbe se jön rá senki.
2014. okt. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Rendőrtől függ. De max 59 ezer Ft büntetés. Persze csak azert mert nem en vagyok a rendőr. Ha en lennék a keze törne el.
2014. okt. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És ha neten veszem és csapda az egész?


Sok oldalon van hogy eladják a megmaradt gyógyszerüket.

Nekem orvosi célból kell, nem hobbiból.


Régebben szedtem is, de a dokim most azt mondja, hogy mást kell szednem, mert az fú de nagyon jó. (gondolom jutalmat kap utána)

Az a baj, hogy én meg allig alszok, hányok, megy a hasam és baromi szarul vagyok.

De a doki nem hajlandó xanaxot adni.


Egy ismerősöm adott, most egész jól vagyok, de ez a fél doboz max. 3 hétig elég.



Így mennyi büntetést kaphatok?

2014. okt. 2. 17:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Én elég sokszor vettem neten, több eladótól. Nem csapda, semmi baj nem lett belőle, a kutyát nem érdekli a 2000 Forintos Xanaxod. Viszont elég könnyen megöl, úgyhogy a saját érdekedben ne csináld. Én megúsztam 1 hét kómával :)
2014. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na pont erről beszélek!

Amúgy köszi az infót.


Visszatérve: NEM akarok sokat bevenni!

Soha nem ittam sokat, nem is gyakran, nem drogotam, csak ez az egy szar van amire szükségem van.

Ebből is csak nap 2 szemet veszek be.

Max 4-et, de azt csak akkor ha valami miatt nagyon aggódok vagy izgulok.

Pl: egy meghallgatás, vagy egy munkahelyi továbbképzési vizsga amitől az függ, hogy kit léptetnek elő.


Eddig a legerősebb mellékhatása az volt, hogy kicsit fáradtabb lettem.


Mivel nem vezetek, így nem lesz bajom.

2014. okt. 2. 21:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Napi 2 még teljesen OK, csak tényleg ne szedj többet. Én is fél szem 0.25 mg-ossal kezdtem...
2014. okt. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!