Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Joga van mindenhez az ügyvédnek?

Joga van mindenhez az ügyvédnek?

Figyelt kérdés
Tárgyalási jegyzőkönyvben kéri a Bíró nő, hogy én is és az alperes is 15 napon adjunk be ezt-azt. Én beadtam az adott határidőn belül. Az ügyvédemnek is elküldtem egy példányt. Ha már egyszer ott ül mellettem a tárgyaláson, hátha érdekli miért kapja a pénzt. Amit az alperes bead, azt nem lenne kutya kötelessége nekem is időben továbbítani az ügyvédemnek? És nem a tárgyalás előtt félórával 5-6 oldalt az arcomba nyomni? Nekik ki a főnökük?
2014. okt. 5. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint ez nem a teáltalad fogadott ügyvéd ?
2014. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Most nem értem, az ellenfél ügyvédjéről beszélsz, vagy a sajátodról?


Amúgy hogyhogy "ki a főnökük"? Egy önállóan dolgozó ügyvédnek nyilván senki, az alkalmazott ügyvédnek meg az az ügyvéd, aki alkalmazza... Neked kell tudnod, hogy akit megbíztál, az önállóan jár-e el, vagy sem. (Pontosabban, megbízni mindenképp csak az önállót tudod, de azt csak észrevetted már, hogy személyesen ő csinálja az ügyedet, vagy egy alkalmazott ügyvéd, esetleg ügyvédjelölt...)

2014. okt. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocs, ha nem voltom érthető. Az ügyvédem, az én ügyvédem az, aki nem továbbít felém semmit szinte automatikusan, csak nagy könyörgések árán, amit nem tartok normálisnak. Magánügyvéd, nem ilyen iroda, ahol többen vannak.
2014. okt. 5. 17:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor neki nincs főnöke.

Írj neki e-mailt, hogy rögtön kéred mindig az iratokat.

2014. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Igen, törvény van rá, hogy szivathat. Ez nekik a kiváltságuk.
2014. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%

nem értem mi a bajod. gondolom azért fogadtad fel hogy eljárjon helyetted.akkor miért kell minden mozzanatról beszámolnia minden papírt azon nyomban megismertetnie veled?

ha én egy szobafestőnek folyton a nyakán lihegnék hogy: "most ez tényleg jó lesz így? nem inkább amúgy kéne?a munka ezen része pontosan miért indokolt stb.." akkor pénz ide pénz oda egy kicsit is önérzetes szakember otthagyna engem mondván ha azt hiszem jobban értek hozzá akkor csináljam magam

2014. okt. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megkérheti, hogy küldjön meg neki mindent, nincs ezzel semmi gond.

De az alap tényleg nem ez lenne, tehát szólni kell, hogy ezt akarja.

Egyébként csak a lényegi dolgokat küldjük meg, azt nem, amivel az ügyfelek 90%-a pont, hogy nem akar foglalkozni. Hiszen jól mondja az előző, általában azért bíznak meg minket, hogy mi vigyük az ügyet.

Megjegyzem, megőrülünk, mikor az ügyfél odahoz a bíróságra egy saját maga által készített beadványt... 1. nem dolga, 2. általában itt rontja el teljesen az ügyét...

2014. okt. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Gondolom ügyvéd írta ezt a választ, vagy szobafestő…


Szeretném tudni előre, hogy mi történik a tárgyalóterembe, illetve mire számíthatok. Ez olyan szokatlan dolog? Oda illik beesni felkészületlenül és húzni a dolgokat évekig?

2014. okt. 5. 21:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Ügyvéd vagyok, igen. Már, ha rám gondoltál. A beadványokat nem az ügyfélnek kell írnia, ha van ügyvédje. Legfeljebb együtt. A legtöbb ügyfél a jogi dolgokhoz nem ért, és sokszor bajt csinál a beadványával. Nyilván van kivétel is, de nagy átlagban ez a tapasztalat.

Mi sosem engedjük. Természetesen konzultálunk az ügyféllel, majd a beadványunk tervezetét szükség szerint meg is mutatjuk neki benyújtás előtt, de nem ő írja meg. Azt meg pláne minden bíróság utálja, ha a tárgyalásra visznek oda a felek beadványt. (Ettől függetlenül sajnos sok ügyvéd is alkalmazza ezt a módszert, de biztos, hogy nem szereznek vele jó pontokat.) Ugyanis a bíróság és a másik fél is készülni akar a tárgyalásra, nemcsak te!

Mondtunk már fel megbízást azért, mert az ügyfél folyamatosan keresztbe tett nekünk az ilyen viselkedésével, és mi is ott álltunk a bíróságon leforrázva, mert keresztülvágta a taktikát valami megnyilvánulásával vagy beadványával.

2014. okt. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!