Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az első találkozáskor illik/sz...

Az első találkozáskor illik/szoktak pénzt adni egy ügyvédnek?

Figyelt kérdés
Még soha sem voltam ügyvédnél. Sajnos nem tudom ez hogy működik. Írtam neki e-mailt, válaszban adott egy időpontot mikor hívhatom, és kérte menjek el hozzá megbeszélni a dolgokat. Kórházban voltam egy műhiba miatt, munkanélküli lettem, az álláskeresési járadékot sem tudtam ez miatt intézni, ezzel ő is tisztában van. Nem tudnék így adni neki.

2014. márc. 18. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, pedig ezt jobb lett volna előre letisztázni, hogy ne ott érjen meglepetés. Van ügyvéd, aki alkalmanként kéri a pénzt, ez általában 10-15 ezer forint és nagyjából 1 órát beszélgettek, hogy mik a lehetőségek és hogyan tovább. Van, aki pernyertesség esetére kér némi díjat, ezt a bíróság is megállapítja az ügyet befejező végzésében/ítéletében, de perveszteségnél is van ügyvédi költség, amit neked kell állnod, ez elég borsos is lehet, mivel a nyertes fél követelheti rajtad a perköltségének behajtását (ügyvéd, utazás, postaköltség) + az eljárás sem illetékmentes.

Hidd el, az ügyvéd sem szívbajos, ha az anyagiakról van szó, benyújtja neked a számlát, úgyhogy ne félj te sem rákérdezni tőle, hogy milyen költségekkel kell számolnod. Pénzből élünk, inkább kérdezz rá, minthogy valami nagy adósságba verd magad.

2014. márc. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Annyit kérdeztem tőle mikor beszéltünk telefonon, hogy milyen költséggel jár nekem ennek az ügynek az elindítása? ...azt válaszolta, hogy majd mindent megbeszélünk. :/
2014. márc. 18. 12:56
 3/4 kovpet ***** válasza:

Akkor majd személyesen elmondja, amikor már tudja, hogy mire ad árajánlatot.

Az első konzultáció díjára meg kérdezz rá a telefonban. De szerintem az ingyen lesz, mert egyébként mondta volna.

Ez nem hálapénz, hogy az illem vagy a szokások határozzák meg, ez egy tanult ember idejének, munkájának és tudásának ellenértéke, amit nem szégyellni kell, hanem előre leegyeztetni, majd kifizetni.

Abban sincs semmi gond, hogy te tudni akarod előre, hogy mennyibe fog kerülni a dolog. Kérdezz rá és válaszol majd.

2014. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Bizonyára minden ügyvéd más. Nálam az első "beszélgetés" ötezer Ft volt, majd miután aláírtam a megbízást 50.000,-Ft-ot kért, aztán tárgyalásonként 20 ezret mindig, 3x ,majd közölte: - ő ezt nem csinálja tovább.

A mai eszemmel a megbízásba belevenném, hogy amit elkezdek be is fejezem.

Résen légyél!!!

2014. okt. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!