Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges kiskorúakról...

Lehetséges kiskorúakról művészi aktfotókat készíteni?

Figyelt kérdés
Ha teszem azt, a fotós talál egy olyan kislányt, aki beleegyezne ebbe, és a szülők is engedélyezik, akkor a fotós készíthetne-e róla kimondottan művészi szempontból felvételeket? Ha igen, azokról mondjuk egy kiállítást is csinálhat-e, tehát megoszthatja-e azokat a képeket (persze továbbra is a gyerek/szülő engedélyével)? Valójában csak kíváncsi vagyok, hogy ez lehetséges lenne-e, vagy egyből megbüntetnék a fotóst. Amennyire én tudom, csak a bántalmazást, sérelmezést stb büntetik, de ha ebbe belegyeznek a felek, ilyenről nincs szó. Szépsége pedig minden korosztálynak van.
2014. okt. 7. 14:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azért valljuk be, a meztelen nős képek nagy része azért készül, hogy valaki recskázzon rá. Akár művészinek nevezzük, akár nem.
2014. okt. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"de mindenkinek csak félmondatokkal sikerült utalnia valamire"


Akkor hadd utaljak egész mondatokban. Az aktfotózás mint műfaj a szexualitás, a meztelenség szelét fogja be hogy eljusson úti céljához (na ez a metafora művészi volt :D): az emberi test szépségének bemutatásához. Ezek nélkül nem menne. Ki akarna egy olyan testben gyönyörködni amit kicsit se talál vonzónak? Ezért még csak nem is érdemes külön lapon emlegetni az aktot (akár gyermek akár felnőtt) és a szexet és ezért gondolom hogy akit a gyermekakt gyönyörködtetne az minimum látens pedofil.


1. voltam

2014. okt. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Azt veszem alapnak, hogy "felvételek" alatt olyan képeket értesz, ahol a modell meztelen. A válaszom az, hogy 18 év alatti személyről nem készülhet olyan felvétel, amely a nemi vágy felkeltésére, kielégítésére alkalmas, ebből a célból készült vagy súlyosan szeméremsértő. A megfogalmazás nem pont ez, de hasonlóan konkrét, nagyon jól el lehet vitatkozni azon, melyik kifejezés mit jelent. Erről eszembe jut az a mondás is, miszerint az minősül perverziónak, amitől a bírónak erekciója támad :)


Az, hogy a gyerek beleegyezett a felvételek elkészítésébe, a törvény szerint a kutyát sem érdekli. Egy ilyen jellegű ügyben a gyerek az áldozat és csak az ő érdekeit vagy vélt érdekeit fogják nézni. Ha a képeket illegálisnak mondja ki a szakértő, a szülők nagyon megszívják, a fotós is - és ennek következményeként a gyerek is, függetlenül attól, mi volt a fotós eredeti elképzelése.


Ahogy én gondolom, nem okvetlenül a meztelenséggel van a baj (hiszen csinálhatsz a családi albumba képeket a gyerekedről a nudista strandon is), hanem azzal, hogy a képbe bele lehet-e látni szexualitást, erotikát. Arról meg szerintem egy pszichológus sokat tudna mesélni, hogy ki milyen képekbe mit lát bele és miért.


Nézz utána Sally Mann művészetének, ő pár munkájával kicsapta a biztosítékot Amerikában.


"Amennyire én tudom, csak a bántalmazást, sérelmezést stb büntetik, de ha ebbe belegyeznek a felek, ilyenről nincs szó."


Igen, de a törvény szerint a gyerek nem egyezhet bele ilyesmibe, ennél fogva MINDEN bántalmazásnak, kihasználásnak minősül, amit a fotós tesz.


"Szépsége pedig minden korosztálynak van."


Ez igaz, de itt valami olyasmiről van szó, amit ennél csak jóval hosszabban lehetne kifejteni, mert nagyon összetett dolog és az emberek legnagyobb része képtelen nem érzelmi alapon megközelíteni a kérdést. Röviden: mondd meg a fotós barátodnak, hogy inkább fényképezzen madarakat...

2014. okt. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!